Smartfon przepowie twoją śmierć? To nie byłaby jedyna absurdalna funkcja

Apple co roku wprowadza do oferty nowe iPhone'y i każda kolejna generacja telefonów oraz ich oprogramowania w postaci iOS-a wprowadza wiele nowości. Czy z czasem dojdzie do sytuacji, że smartfon będzie mógł przepowiedzieć rok naszej śmierci? Jakie jeszcze dziwne funkcje mogłoby zaimplementować Apple w iPhone'ach?

iPhone przepowiadający twoją śmierć. Telefon, który najpierw każe ci napić się wody i dopiero wtedy odblokuje dostęp. To oczywiście nie są prawdziwe funkcjonalności, które znajdują się w oprogramowaniu iPhone'ów, ale pewien grafik o nazwisku Soren Iverson od jakiegoś czasu publikuje posty, gdzie prezentuje absurdalne funkcje. Zobaczmy sobie najdziwniejsze z nich.

iPhone wiedzący, kiedy możesz umrzeć

Ten post z pewnością wywołał poruszenie. Apple wie na temat naszej zdrowotności bardzo wiele. Wszak biegamy z Apple Watchem i do aplikacji Zdrowie trafia wiele naszych danych. Ich analiza przez sztuczną inteligencję mogłaby rzeczywiście przewidzieć, ile mniej więcej lat nam pozostało do śmierci. Następnie na ekranie telefonu moglibyśmy zobaczyć komunikat, który widać poniżej. Przerażające.

Reklama

Innym przykładem jest zablokowanie dostępu po zbyt długim czasie spędzonym przed ekranem. Na zrzucie ekranowym sfabrykowanym przez Iversona widzimy, że urządzenie zaleca po kilku godzinach uzupełnienie płynów poprzez napicie się wody. W przeciwnym wypadku nie odblokuje dostępu.

A co powiecie o takiej funkcji? FaceTime wysyła organy ścigania, jeśli ktoś rozmawia w miejscu publicznym przez zestaw głośnomówiący. Jeśli tak rzeczywiście by się działo, to prawdopodobnie z komunikatora Apple mało kto korzystałby na zewnątrz...

Niektóre z propozycji nowych funkcji Iversona wydają się być jednak ciekawymi pomysłami. Jest tak na pewno na przykładzie iMessage, gdzie aplikacja pokazuje w dymku informację o tym, że ktoś dodał nas do listy kontaktów. Mało tego, bo wyświetla się także wpisana przez rozmówcę nazwa. Takiej opcji w iOS-ie pewnie jednak nigdy nie znajdziemy, bo wykracza to już poza pewne normy prywatności.

Soren Iverson publikuje tego typu wpisy, które mają charakter humorystyczny, już od jakiegoś czasu. Jeśli chcecie zobaczyć więcej takich absurdalnych propozycji, to koniecznie odwiedźcie jego profil w serwisie X (dawniej Twitter), gdzie znajdziecie tego naprawdę wiele.

Apple łata iOS-a

Apple zapewne myśli o nowych funkcjach, które doda w przyszłych wersjach systemu iOS, ale obecnie boryka się z problemami wieku dziecięcego ostatniej wersji platformy. Świadczy o tym wydanie aktualizacji iOS 17.0.3, która jest już trzecim patchem z poprawkami udostępnionym w ciągu kilku ostatnich tygodni od premiery dużego uaktualnienia z numerkiem 17. Niestety wygląda na to, że ostatnia łatka nie rozwiązuje wszystkich problemów i trzeba będzie je załatać wraz z kolejnymi aktualizacjami.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: iPhone | iOS | Apple | Smartfony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama