TCL szykuje aż 5 składanych smartfonów. Wszystkie pojawiły się na MWC 2019

Chyba nikt nie ma już żadnych wątpliwości, że najgorętszym trendem na rynku rozwiązań mobilnych będą w tym roku składane smartfony, o których regularnie słyszymy od ubiegłego roku, ale w tym staną się faktem.

TCL szykuje aż 5 składanych smartfonów. Wszystkie pojawiły się na MWC 2019
TCL szykuje aż 5 składanych smartfonów. Wszystkie pojawiły się na MWC 2019Geekweek - import

Targi MWC 2019 w Barcelonie są niezwykle ekscytujące, głównie za sprawą składanych smartfonów z elastycznymi ekranami. Swoje propozycje w temacie szykują już najwięksi gracze na rynku, jak Samsung, Xiaomi, Huawei i LG, choć ten ostatni potwierdził już, że nie ma zamiaru się spieszyć, więc aktualnie nie warto brać go pod uwagę. Wiemy już, że nie wszyscy pokażą swoje projekty podczas imprezy w Barcelonie. Chińskie TCL od jakiegoś czasu intensywnie pracuje nad aż 5 podobnymi rozwiązaniami. Oczywiście nie ma pewności, że wszystkie trafią ostatecznie na rynek, ale i taki scenariusz nie jest wykluczony.

Kilka dni temu serwis CNET wszedł w posiadanie zdjęć oraz wniosku patentowego pokazującego pomysły TCL w tym zakresie. Teraz już wiemy, że jego redaktorzy nie mylili się, bo na MWC 2019 producent zaprezentował aż 5 urządzeń, z czego 4 są bardziej lub mniej typową wariacją na temat składanych wyświetlaczy, a jeden to smartfon zakładany na rękę jak bransoleta (coś jak fitnessowe opaski, tyle że szersze). Bardzo podobny model prezentowało jakiś czas Lenovo pod nazwą Cplus.

A że koncern już wcześniej zapowiadał, że dostarczy na rynek swoje urządzenie ze składanym wyświetlaczem w 2020 roku, to coś faktycznie może być na rzeczy, tyle że nigdy wcześniej nie potwierdził, że chodzi właśnie o smartfon. Oczywiście ten wydaje się najbardziej oczywistym wyborem, ale być może czeka nas duża niespodzianka, bo przecież technologia ta wkroczyć może również do innych sprzętów. Tak czy inaczej, nie ma się co nastawiać na pierwszą generację składanych paneli, bo te wciąż mają wiele niedostatków i wymagają dużo pracy nie tylko od swoich twórców, ale i choćby autorów oprogramowania i systemów operacyjnych, które miałyby je wspierać.

Źródło: GeekWeek.pl/engadget

Geekweek
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas