WhatsApp i Messenger będą wyświetlać wiadomości z innych komunikatorów

WhatsApp i Messenger to dwa popularne komunikatory należące do firmy Meta, które również szykowane są pod kątem unijnych zmian DMA. Aplikacje będą w stanie wyświetlać wiadomości z innych platform. Dotyczy to nie tylko konwersacji tekstowych, ale także przesyłanych filmów oraz zdjęć.

Unia Europejska na początku marca wprowadzi duże zmiany związane z wdrożeniem DMA. Producenci oprogramowania robią, co mogą, aby sprostać nowym przepisom. Skorzystamy na nich my, czyli użytkownicy. Dowiadujemy się, że zgodność planuje zapewnić także firma Meta, która przygotowuje pod tym kątem komunikatory WhatsApp oraz Messenger.

Reklama

WhatsApp oraz Messenger wyświetlą wiadomości z innych komunikatorów

DMA zakłada, że komunikatory internetowe powinny zapewniać wsparcie dla wiadomości wysyłanych z poziomu innych platform. Twórcy aplikacji WhatsApp przygotowują się pod kątem tego typu zmian już od dwóch lat. W ostatnich miesiącach przybrały one na sile, co wynika z nadchodzącego deadline'u.

Komunikatory WhatsApp oraz Messenger będą w stanie wyświetlać wiadomości pochodzące z innych platform. Załóżmy więc, że ktoś wysyła nam coś z Signala. Taka wiadomość będzie mogła być odczytana w aplikacji Meta. W tym celu trzeba jednak wprowadzić rozwiązania, które zapewnią odpowiednią kompatybilność. Rąbka tajemnicy w tej sprawie ujawnił Dick Brouwer, dyrektor techniczny platformy WhatsApp.

Popularne komunikatory internetowe wykorzystują w celu zabezpieczania wiadomości szyfrowanie. Brouwer twierdzi, że trzeba wybrać wspólne rozwiązanie, które zapewni zgodność. Tutaj mówi się o protokole znanym z Signala. Taki wybór będzie dobry, bo korzystają z niego również Skype czy Wiadomości Google.

Na pierwszy ogień pójdą aplikacje Meta

Meta w pierwszej kolejności zapewni wsparcie dla nowych rozwiązań z zakresu DMA we własnych aplikacjach. Są to WhatsApp oraz Messenger, ale docelowo grupa zgodnych platform zostanie powiększona. Na przykład o wspomnianego Signala lub Telegrama. Kompatybilność ma również dotyczyć przesyłanych zdjęć czy filmów.

Zmiany unijne mają wejść w życie już w marcu, tak nie spodziewajmy się, że wszystko będzie gotowe na czas. Potrwa to dłużej, co jest związane również z technicznym aspektem całego przedsięwzięcia. Konkretne przymiarki są w przygotowaniu i pozostaje wierzyć, że wprowadzenie nowych opcji nie będzie przeciągać się w czasie w nieskończoność.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Messenger | WhatsApp | aplikacje mobilne | komunikatory | Meta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy