Meta

Poniedziałek, 11 września 2023 (13:34) Aktualizacja Czwartek, 12 października 2023 (11:27)
Meta to konglomerat technologiczny, który do 2021 roku funkcjonował pod nazwą Facebook. Założycielami są: Mark Zuckerberg, Eduard Saverin, Dustin Moskovitz, Andrew Collum i Chris Hughes. Początkowa działalność Meta koncentrowała się wokół serwisu społecznościowego Facebook umożliwiającego tworzenie sieci relacji i wymienianie się wiadomościami. Zmiana nazwy z Facebooka na Meta ma znaczenie symboliczne. Zuckerberg podkreślił, że Meta ma łączyć nie tylko portal społecznościowy, ale i wszystkie technologie oraz aplikacje będące własnością firmy.
Meta - najważniejsze informacje
Meta to marka, do której należy Facebook, Instagram czy WhatsApp. /123RF/PICSEL

Meta - najważniejsze informacje

Jakie marki należą do Meta?

Do Meta należą platformy:
  • Facebook,
  • Instagram,
  • WhatsApp.
Jednak oprócz tworzenia przestrzeni do interakcji, Meta zajmuje się także rozwiązaniami w zakresie rzeczywistości wirtualnej. Wśród produktów marki można znaleźć autonomiczne gogle immersyjne pozwalające na granie w gry VR. Charakteryzują się one wysoką jakością i wykorzystują nowoczesne technologie. Choć cena gogli VR od Meta nie należy do niskich, to cieszą się one na rynku dużą popularnością. W 2023 roku od Meta są dostępne modele:
  • Meta Quest Pro,
  • Meta Quest 2.
Premiera najnowszych gogli Meta Quest 3 jest zapowiedziana na jesień 2023 roku.

Marka oferuje nie tylko możliwość gry, ale i interakcji w świecie wirtualnej rzeczywistości. 

Ponadto Meta oferuje użytkownikom gry. W zależności od preferencji można zdecydować się na konkretny produkt lub na wykupienie subskrypcji. Meta pozwala także na wybór gamepassów. Zastosowanie takich rozwiązań angażuje coraz większą liczbę klientów. Marka jest liderem na rynku gier VR. 

Meta zajmuje się także sprzedażą akcesoriów do gogli VR, takich jak walizki transportowe, futerały, słuchawki, zestawy zamienne czy ładowarki. Kompleksowa oferta wpływa na coraz większą popularność marki.

Ciekawostki o Meta

  • Metaverse, czyli Meta, to wizja przyszłości i połączenie wszystkich aplikacji należących do firm Marka Zuckerberga.
  • Jedna z firm przejętych przez Facebook, Oculus, została całkowicie przebrandowana wraz ze zmianą nazwy na Meta.
  • Logo Meta przedstawia znak nieskończoności, który symbolizuje wiele szans i wszechświatów.
  • Wielu użytkowników zastanawiało się, dlaczego zmieniono nazwę marki Facebook na Meta. Ma to symbolizować wizję przyszłości internetu. 
  • Nazwa Meta została zaczerpnięta z greki i oznacza przekraczanie.

Temat Meta znajdziesz również w serwisie:

Meta - Wiadomości