Intel Business Challenge Europe 2012 - młodzi z pomysłem na biznes

Ruszył projekt Intel Business Challenge Europe 2012 adresowany do młodych przedsiębiorczych. Na zwycięzców konkursu czeka pula nagród o wartości 50 tys. dolarów, coaching międzynarodowych praktyków biznesu oraz udział w światowym finale Intel Global Challenge w Krzemowej Dolinie, USA. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 7 maja.

Spośród zgłoszonych projektów Jury wyłoni najbardziej nowatorskie pomysły wykorzystania nowych technologii o największym potencjale biznesowym. Kwalifikowane są projekty m.in. z obszarów: biotechnologia, nanotechnologia, oprogramowanie, aplikacje mobilne, elektronika, robotyka, energia i jej wytwarzanie. Projekt adresowany jest do osób w wieku od 18 do 34 lat, studentów, doktorantów lub absolwentów szkół wyższych.

Trzy etapy konkursu:

- W pierwszym etapie, trwającym do 7 maja br. uczestnicy rejestrują się na platformie HiTechPlant, gdzie zamieszczają skrócone opisy projektów (abstrakty);

- Do drugiego etapu wybieranych jest 100 najlepszych pomysłów, których autorzy poproszeni będą o przygotowanie biznes planów oraz krótkiego materiału wideo (tzw. elevator pitch). Międzynarodowe Jury wybierze 20 prac finałowych;

- Trzeci etap to Finał Intel Business Challenge Europe, który odbędzie się w jednym z europejskich miast jesienią 2012 roku.

Zwycięzcy Intel Business Challenge Europe pojadą na finał Konkursu Intel Global Challenge, który odbędzie się w listopadzie 2012 na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Laureaci Intel Global Challenge będą rywalizowali o nagrody pieniężne w wysokości 100 tys. dolarów oraz zyskają możliwość "sprzedania" swoich pomysłów inwestorom z Krzemowej Doliny.

Reklama

Ubiegłoroczny europejski finał konkursu odbył się w Sopocie jako wydarzenie towarzyszące Europejskiemu Forum Nowych Idei (EFNI), organizowanemu przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Wśród finalistów znalazł się polski projekt NeuRON, którego autorzy wzięli udział w światowych finałach w Berkeley.

Organizatorem projektu oraz fundatorem nagród jest firma Intel. Partnerem organizacyjnym przedsięwzięcia jest INVESTIN Fundusz Zaawansowanych Technologii. Partnerem strategicznym jest europejska organizacja Junior Achievement-Young Enterprise, a akredytowanym partnerem konkursu w Polsce został magazyn o biznesie technologicznym Proseed.

Wszystkie szczegóły, regulamin Konkursu i dokumenty aplikacyjne dostępne są na stronie internetowej: www.intelchallenge.eu.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: pomysły | Młodzi | Biznes | Europe | Intel | Intel Business Challenge Europe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy