Snapchat wprowadza możliwość dodawania muzyki

Firma zaktualizowała swoją aplikację o nową funkcję muzyczną o nazwie „dźwięki”. Ta pozwala użytkownikom dodawać utwory do swoich postów.

Nowa funkcja, którą Snapchat testuje od sierpnia tego roku, działa na podobnej zasadzie co rozwiązanie stosowane w aplikacji Instagram. Użytkownicy mogą przeglądać wybrane utwory, a następnie dodawać je do swoich snapów.

W tej chwili dostępnych jest tylko kilka utworów, w tym jeden "eksluzywny". Choć wybór nie jest tak obszerny jak u konkurencji, Snapchat podpisał wiele umów z dystrybutorami, co z czasem powinno przynieść o wiele więcej utworów.

Reklama

Z nieoficjalnych informacji wynika także, że firma pracuje nad jeszcze jedną, nową funkcją, umożliwiającą użytkownikom dodawać własne dźwięki do snapów. Podobne rozwiązanie od dawna stosuje m.in. TikTok.

Możliwość dodawania muzyki w Snapchacie trafiło już do wszystkich użytkowników iPhone’ów. Obecnie nie wiadomo, kiedy funkcja zawita na telefony z Androidem.

Przypominamy także, że niedawno popularny komunikator udostępnił najnowszy zestaw filtrów, wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość aby służyć użytkownikom poradami w dobie szalejącej epidemii.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Snapchat | Sabrina Carpenter
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy