Terraformowanie Marsa przez zmodyfikowane genetycznie organizmy

Według naukowców, Mars mógł być w odległej przeszłości bardzo podobny do Ziemi. Niektórzy twierdzą nawet, że Czerwona Planeta była kiedyś zamieszkała. Amerykańska agencja DARPA powiadomiła o swoich niezwykłych planach przekształcenia Marsa w planetę bardziej przyjazną do życia.

Mars jest obecnie zimną planetą, na której panują bardzo surowe warunki. Człowiek nie miałby tam praktycznie żadnych szans na przetrwanie, choć można je nieco zwiększyć dzięki dzisiejszej technologii. To oczywiście nie wystarcza. Agencja DARPA twierdzi, że dzięki inżynierii genetycznej i biologii syntetycznej uda się zupełnie przeobrazić Marsa.

Alicia Jackson, wicedyrektor Biura Technologii Biologicznych należącego do DARPA powiedziała, że agencja jest w posiadaniu przełomowej biotechnologii, która pozwala dokonać znacznych zmian nie tylko na Ziemi, ale również w kosmosie. Dzięki inżynierii genetycznej i biologii syntetycznej, DARPA chce przekształcać geny istot żywych na naszej planecie i tworzyć w ten sposób zupełnie nowe twory. Następnie agencja chciałaby wykorzystać specjalnie zmodyfikowane genetycznie organizmy do naprawienia szkód wyrządzonych w danym środowisku.

Reklama

Jackson twierdzi, że dzięki tym organizmom można byłoby przywrócić do życia środowisko, które ucierpiało przez jakąś katastofę naturalną lub wywołaną przez człowieka. Krótko mówiąc, DARPA chce stworzyć nowe życie i wysłać je na Marsa, aby planeta stała się bardziej przyjazna dla człowieka. Dzięki temu ludzkość mogłaby ją skolonizować. Oczywiście tylko czas może pokazać, czy jest to możliwe i czy w przyszłości rzeczywiście dojdzie do terraformacji Czerwonej Planety.

 

Tylkonauka.pl
Dowiedz się więcej na temat: Mars | terraforming
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy