Office 2024 wycieka do sieci. Microsoft zdaje się potwierdzać Windows 12

Office 2024 to nowa wersja popularnego pakietu biurowego, którego poglądowe wydanie Preview już krąży po sieci. Wszystko wskazuje na to, że wraz z tym oprogramowaniem zadebiutuje także Windows 12. Rąbka tajemnicy na ten temat mógł uchylić sam Microsoft w jednym z postów opublikowanych w serwisie X.

Windows 12 oraz Microsoft Office 2024 to kolejne wersje sztandarowych produktów giganta z Redmond, których premiery spodziewamy się w przyszłym roku. Poglądowe wydanie drugiego z nich już krąży po sieci. Czego się dowiadujemy?

Microsoft Office 2024 Preview na zrzutach ekranowych

Do sieci przedostały się zrzuty ekranowe prezentujące Microsoft Office 2024 Preview, czyli poglądową wersję oprogramowania przeznaczoną do testów. Publiczny program pilotażowy nowego pakietu biurowego jeszcze nie rozpoczął, ale ten przeciek sugeruje, że powinno to nastąpić w niedługim czasie.

Reklama

Zrzuty ekranowe z pakietu Office 2024 LTSC Preview ujawniają nam wydanie z numerkiem 2312 (build 17102.20000). Dla porównania obecnie dostępna wersja popularnego pakietu biurowego (w przypadku Office LTSC 2021) to edycja 2108 (kompilacja 14332.20582). Screenshoty prezentują nam aplikacje Word (z Microsoft Office LTSC Professional Plus 2024 Preview), Project Professional 2024 Preview oraz Visio LTSC Professional 2024 Preview.

Osoba, która udostępniła wspomniane zrzuty ekranowe w serwisie X nadmieniła również o przyszłych wersjach Windows i fakcie, że przyszły rok pod tym względem zapowiada się niesamowicie. Głos w tej sprawie zabrał sam Microsoft.

Microsoft zdaje się potwierdzać system Windows 12

Na wspomniany post poświęcony zrzutom ekranowym z Office 2024 Preview Microsoft odpowiedział z oficjalnego konta niejawnego programu beta testów okienek. W krótkim poście napisano "Przyszłość jest naprawdę jasna".

Wygląda na to, że Microsoft w ten sposób rzeczywiście potwierdził plotki związane z premierą Windows 12 w 2024 r. Jakiś czas temu raportowano, że gigant z Redmond zmienił strategię wobec okienek i przeszedł na co trzyletni harmonogram wydawniczy. Windows 11 debiutował w październiku 2021 r. Wszystko wskazuje na to, że za niespełna rok czeka nas premiera "dwunastki", o której obecnie nie wiadomo zbyt wiele. Sama zapowiedź pewnie odbędzie się w pierwszej połowie przyszłego roku i niedługo po tym nowy system operacyjny zostanie udostępniony do testów członkom programu Windows Insider. Pilotaż powinien potrwać kilka miesięcy.

Polecamy na Antyweb: Po co nam 5 tysięcy komunikatorów? Ktoś to w końcu powiedział głośno

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Windows | Microsoft | office | programy | systemy operacyjne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy