Dobre wieści dla polskich turystów. Duży kraj znosi wizy

Świetnie wieści docierają do nas z dalekiej Azji. Wkrótce kolejny kraj dołączy do grona państw oferujących Polakom wjazd bez wizy. Już niedługo bez dodatkowego zezwolenia wjedziemy do Chin. Na jak długo będziemy mogli jechać tam bez wizy?

Polski paszport jeszcze silniejszy

Polski paszport należy do światowej czołówki, jeżeli chodzi o dawane przez niego możliwości. Obywatele naszego kraju mogą bez trudu udać się do większości państw świata bez konieczności wyrabiania tradycyjnej wizy, otrzymywania zaproszenia czy po prostu zbędnej biurokracji. Mimo wszystko nadal istnieje spore grono państw, do którego wiza jest w naszym wypadku wymagana.

Obecnie Polacy potrzebują wyrobić wizę przed podróżą do kilkunastu państw świata, wśród których znajdziemy m.in. Afganistan, Liberię czy Jemen oraz Chiny - ten ostatni kraj niedługo z krótkiej listy wypadnie, bo oto dotarły do nas bardzo dobre wieści - prosto z dalekiej Azji.

Reklama

Do Chin bez wizy?

Jak podają chińskie media, już niedługo obywatele Polski będą mogli podróżować do Chin bez wizy. Zniesienie obowiązku wizowego pozwoli nam na pobyt w azjatyckim kraju do 15 dni bez przerwy. Takie doniesienia są pokłosiem wizyty prezydenta Andrzeja Dudy, który przebywa obecnie w Chinach. To ogromna i pozytywna zmiana - do tej pory bez wizy mogliśmy przebywać w Chinach jedynie do 144 godzin i to pod warunkiem korzystania z przesiadki oraz lotu poza teren tego kraju.

Choć spotkanie nie miało na celu wyłącznie otworzenia ruchu bezwizowego dla obywateli Polski, to zdecydowanie jest to miłym i pożądanym ułatwieniem dla polskich turystów.

Duża zmiana w paszportach

Chociaż nie wiadomo dokładnie kiedy Polska zostanie włączona do chińskiego ruchu bezwizowego, to na pewno mamy powody do radości. Na świecie nie ma zbyt wielu państw mogących poszczycić się jednocześnie zniesionymi wizami do USA i Chin - mowa o paszportowej czołówce, do której wkrótce będzie nam dane dołączyć.

Na ten moment wśród państw objętych chińskim ruchem bezwizowym można wymienić m.in. Niemcy, Francję czy Włochy. Co ciekawe, wizy potrzebują np. Finowie i Japończycy.

***

Co myślisz o pracy redakcji Geekweeka? Oceń nas! Twoje zdanie ma dla nas znaczenie. 

***

Bądź na bieżąco i zostań jednym z 90 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Geekweek na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Chiny | Polska | Paszport | Polacy | USA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy