Niezwykła kawiarnia z rybami po kostki

Kreatywność przedsiębiorców nie zna granic, czego najlepszym przykładem jest niezwykła tajlandzka kawiarnia. Lokal różni się od innych tylko jednym znaczącym szczegółem. Na jego podłodze znajduje się woda będąca domem dla około tysiąca różnych ryb, które towarzyszyć ci będą podczas każdej wizyty.

Jeśli masz zamiar wyruszyć do tajlandzkiej prowincji Khanom i odwiedzić kawiarnię o jakże zachęcającej nazwie "Sweet fishs cafe" przygotuj się na lekki szok - chociaż "lekki" to w tym przypadku zbyt mało powiedziane.

Podłoga lokalu wypełniona jest kilkunastocentymetrową warstwą wody, w której "najzwyczajniej w świecie" pływają przeróżne gatunki ryb. Jeśli chcesz napić się ulubionego napoju w dobrym towarzystwie, a jesteś osobą stosunkowo samotną, to świetnie się składa, gdyż mamy dla ciebie około tysiąca zwierząt wodnych chcących ci potowarzyszyć - mógłby zachęcająco powiedzieć właściciel obiektu.

Reklama

Co ciekawe, nie jest to pierwsze tego typu miejsce na świecie, a na podobne pomysły wpadali już przedsiębiorcy z Wietnamu czy Indonezji. Idea spodobała się pewnemu Tajlandczykowi, które postanowił urzeczywistnić ją u siebie w kraju z nieco większym rozmachem niż jego poprzednicy.

Kawiarnia okazała się dużym sukcesem, jednak nie obeszło się bez kontrowersji. Wiele osób zarzuca właścicielowi zarabianie na krzywdzie zwierząt. Trzeba przyznać, że w takiej sytuacji istnieje spore ryzyko zranienia ryb czy ich niepotrzebnego stresowania.

Aby utrzymać osobliwy zbiornik w czystości stosuje się specjalny system filtracji, na który składają się cztery duże pompy działające przez całą dobę. Dodatkowo pracownicy codziennie zmieniają wodę, by zachować zadowalający poziom czystości.

Przed skorzystaniem z lokalu każdy klient zobowiązany jest do umycia oraz zdezynfekowania swoich stóp. Obowiązuje także ścisły zakaz dotykania ryb i ich dokarmiania. Choć niektóre z wodnych stworzeń mogą same zechcieć do nas przypłynąć, gdyż są wśród nich gatunki specjalizujące się w zjadaniu martwego naskórka.

Jedyną niedogodnością dla odwiedzających może niezbyt wysoka temperatura wody, która może być dla niektórych lekkim problemem. Jednak nawet mimo tego klienci cenią sobie lokal i czują się w nim jak ryba w wodzie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tajlandia | kawiarnia | ryby | lokal
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama