Inteligentne Miasta

Smart City według Panasonic

​Firma Panasonic poinformowała, że odgrywa kluczową rolę w tworzeniu inteligentnego projektu mieszkaniowego "Future Living Berlin" w dzielnicy Adlershof niemieckiej stolicy. Tym samym po raz pierwszy dzieli się swoim doświadczeniem w zakresie inteligentnych miast Smart City w Niemczech.


"W projekcie Future Living Berlin wykorzystano szereg technologii firmy Panasonic, z których część jest widoczna dla mieszkańców, a część — nie" — wyjaśnia Christian Sokcevic, dyrektor zarządzający Panasonic w Niemczech, Austrii i Szwajcarii oraz Holandii. "Kompleks wyposażono w panele słoneczne firmy Panasonic, a energia będzie magazynowana w dostarczanych przez nas akumulatorach. Zapewniamy technologię bezpieczeństwa i infrastruktury budynków, a także technologie w zakresie życia wspieranego, w tym nasze najnowsze innowacje Smart Home. Panasonic dostarcza też technologie ogrzewania, chłodzenia i wentylacji, dostosowane do indywidualnych potrzeb zarządzania energią w każdym gospodarstwie domowym."

Pilotowy i sztandarowy projekt firmy Panasonic to inteligentne miasto Fujisawa Sustainable Smart Town blisko Tokio.  Jest to cała dzielnica wykonana w duchu Smart City, zaplanowana dla około 3000 mieszkańców. Pierwsi mieszkańcy wprowadzili się już do swoich inteligentnych domów. Projekt zlokalizowany jest na terenie byłej fabryki Panasonic, a jego ukończenie przewidziano na 2020 r.

Przy tworzeniu projektu Fujisawa SST wykorzystano szereg technologii oraz innowacji w celu zapewnienia mieszkańcom inteligentnego, "połączonego"  i trwałego rozwiązania. Celem projektu jest poprawa stylu życia mieszkańców. Fujisawa oferuje pięć inteligentnych usług wzbogacających życie ludzi: energię, bezpieczeństwo, mobilność, wspieranie i przynależność do społeczności.

"Fujisawa Sustainable Smart Town to pionierski projekt inteligentnego miasta firmy Panasonic, który realizuje marzenie o inteligentnym mieście jako wspólnym projekcie sektora prywatnego i sektora publicznego" — mówi Laurent Abadie, dyrektor naczelny Panasonic Europe. "Każdy projekt, jaki wspieramy, jest inny. Część projektów tworzonych poza Japonią bardziej skupia się na konkretnych aspektach, w związku z czym nie są tak wszechstronne jak projekt Fujisawa". Panasonic wspiera swoimi technologiami i usługami kolejne projekty Smart City  w miejscowościach Tsunashima (Japonia), Denver (USA) i Lyon (Francja). Główna działalność firmy to inteligentny i "połączony" rozwój miast obejmujący rozwiązania w zakresie inteligentnej energii, transportu i mobilności, ułatwień w zakresie opieki oraz charakteru obywatelskiego/społecznego.

Reklama

Dzielnica Adlershof

Znajdująca się w światowej czołówce miejsc łączących naukę i zaawansowane technologie — to bardzo popularny obszar, na którego terenie utworzono międzypokoleniowy projekt mieszkaniowy Future Living Berlin. Projekt składa się z 69 domów Future Living oraz forum Future Living Dialog poświęconego koncepcjom Smart Home i Connected Life.

W ramach projektu Future Living Berlin na potrzeby codziennego życia zostaną wdrożone i wykorzystane rozwiązania Smart Home z takich dziedzin jak Smart Living, Smart Health, Smart Mobility czy Smart Energy. Celem Future Living Berlin jest sprostanie głównym wyzwaniom, z którymi nasze społeczeństwo będzie musiało się zmierzyć w nadchodzących latach: zmianie demograficznej, rewolucji energetycznej i zmianie w zakresie mobilności.


INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Inteligentne miasto | Panasonic
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy