Reklama

Buzz Aldrin chce zbudować kolonię na Marsie

Buzz Aldrin, drugi człowiek, który postawił stopę na Księżycu, ma plan, który zakłada stworzenie stałej kolonii na Marsie do 2039 r. Jak chce to osiągnąć?

Załogowa misja na Marsa to tylko kwestia czasu. Wciąż nie wiadomo, czy na powierzchni Czerwonej Planety będzie możliwe założenie stałej kolonii. Buzz Aldrin, były astronauta, który obecnie jest wielkim propagatorem podboju kosmosu, opracował wraz z Florida Insitute of Technology plan kolonizacji Marsa. Miałoby wydarzyć się to przed rokiem 2039 r., czyli 70 lat po lądowaniu Apollo 11 na Księżycu.

Aldrin, który ma doktorat MIT, ma być jednym z konsultantów projektu, choć przede wszystkim promować go swoim nazwiskiem. Będzie to niezbędne, by plan budowy stałej bazy na Marsie został zaakceptowany przez NASA i amerykański kongres, który to zatwierdza budżet na badania kosmosu. Mimo iż wśród długodystansowych planów NASA znajduje się załogowa misja na Marsa, to wciąż nie wiadomo jak agencja nastawia się na pomysł budowy stałej kolonii. Aldrin uważa, że jest to konieczne, porównując ją do pierwszych kolonii założonych w Ameryki Północnej.

Zgodnie z planem Buzza Aldrina, służba astronautów na Marsie trwałaby 10 lat, po czym wracaliby oni na Ziemię.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Buzz Aldrin | Mars | Misja na Marsa | kolonia na Marsie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy