Kosmos

Steve Wozniak - współzałożyciel Apple z kosmicznym projektem

Steve Wozniak zaprezentował swój pomysł na start-up związany z kosmosem. Współzałożyciel Apple nie zamierza włączyć się do wyścigu w zdobywaniu przestrzeni kosmicznej. Zamiast tego planuje oczyścić orbitę z odpadków pozostawionych przez inne przedsiębiorstwa przemysłu kosmicznego.

Projektant jednego z pierwszych komercyjnych komputerów, Steve Wozniak, zapowiedział w enigmatycznym tweecie powstanie kolejnego dużego projektu. Tym razem inicjatywa współzałożyciela Apple skupi się na kosmosie. Udostępnione przez niego nagranie wideo pokazuje historyczne chwile związane z podbojem kosmosu, przeplecione z chwilami z życia zwykłych ludzi, którzy z różnych powodów patrzą w niebo. Wtedy następuje przejście do ujęć z protestów w sprawie zmian klimatyczny, pokazany jest także pożar lasu, zanieczyszczenia powodowane przez fabryki oraz śmieci na orbicie okołoziemskiej aż w końcu pokazane są dzieci. Wydźwięk filmiku jest taki, że ziemia wraz z jej orbitą jest dobrem wspólnym i trzeba o nie zadbać dla przyszłych pokoleń, gdyż "niebo nie jest już granicą".

Reklama

Opis wideo udostępnionego przez Steve’a Wozniaka mówi, że "Privateer Space pracuje nad tym, by przestrzeń kosmiczna była czysta i dostępna dla całej ludzkości". Projekt jest wspierany przez Aleksa Fieldienga, założyciela firmy Ripcord zajmującej się organizowaniem danych firm za pomocą algorytmów.

Więcej informacji na temat projektu Privateer Space zostanie udostępnionych w Maui na Hawajach podczas wydarzenia Advanced Maui Optical and Space Surveillance Technologies (AMOS).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kosmos | Steve Wozniak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy