Osoby z nadwagą żyją dłużej

Naukowcy nadal prowadzą badania nad fenomenem, który zaobserwowano już jakiś czas temu. Polega on na tym, że ludzie z niewielką nadwagą (ale nie skrajną otyłością) żyją znacznie dłużej od szczupłych rówieśników.

Michigan State University opublikował wyniki badań, które potwierdziły tę obserwację. Zdaniem naukowców osoby z niewielką nadwagą żyją dłużej niż osoby cierpiące na otyłość i osoby szczupłe - podaje News Medical.

Autorzy stwierdzili, że obecność tłuszczu wpływa na funkcjonowanie komórki. Obserwacja komórek drożdży pomogła potwierdzić, że komórki z podwyższonym poziomem tłuszczu istniały dłużej, niż te w których tłuszczu było mniej. W tym przypadku tłuszcz nie powodował żadnych nieprawidłowości, które by mogły zaburzyć prawidłowy rozwój komórki.

Naukowcy nie po raz pierwszy udowodnili, że tłuszcz wywiera pozytywny wpływ na stan i funkcjonowanie organizmów żywych. Chociaż naukowcom daleko jeszcze do jednoznacznych stwierdzeń i dowodów i podkreślają, że drożdże i komórki organizmu ludzkiego znacznie się różnią, to jednak bardzo prawdopodobne, że istnieje jakiś związek.

Niektórzy lekarze twierdzą nawet, że tłuszcz jest niezbędny organizmowi do zwalczania infekcji, co wymaga zazwyczaj dużej ilości energii, której zasoby są zmagazynowane właśnie w komórkach tłuszczowych.

Reklama

Tylkomedycyna.pl
Dowiedz się więcej na temat: nadwaga | dłuższe życie | tłuszcz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama