Przyszłość pola bitwy

Polska zamówiła symulator lotu dla samolotów Airbus C295

Firma Airbus Defence and Space podpisała umowę z polskim Ministerstwem Obrony, dotyczącą dostawy kompleksowego symulatora lotu (Full Flight Simulator – FFS) dla floty samolotów Airbus C295 Polskich Sił Powietrznych.

Symulator zainstalowany zostanie w krakowskim centrum szkoleniowym C295 w bazie Kraków-Balice, gdzie stacjonuje 16 samolotów C295 wykorzystywanych przez Polskie Siły Powietrzne. Jest to obecnie największa flota samolotów C295 na świecie.

Dostawa symulatora planowana jest na 2017 rok. Dzięki niemu możliwe będzie przeszkolenie około 40 załóg rocznie.

Umowa obejmuje szkolenie dla instruktorów pracy na symulatorze i serwisantów Polskich Sił Powietrznych.

- Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że Polskie Siły Powietrzne pokazały, że darzą usługi szkoleniowe oferowane przez Airbus Defence and Space podobnym zaufaniem, co nasze solidne i niezawodne C295. - powiedział Javier Rivera, dyrektor operacyjny w pionie lekkich i średnich samolotów oraz usług P3 działu samolotów wojskowych Airbus Defence and Space.

Reklama

Airbus C295

Nowa generacja C295 to samolot do misji obronnych i cywilnych prowadzonych na rzecz społeczeństwa, takich jak akcje humanitarne, ochrona antyterrorystyczna oraz nadzór środowiskowy. Dzięki dużej wytrzymałości i niezawodności, prostym systemom i optymalnej kabinie ten średniej wielkości transportowiec taktyczny zapewnia dużą wszechstronność i elastyczność niezbędną podczas transportu personelu, żołnierzy i ładunków wielkogabarytowych/paletyzowanych, ewakuacji rannych, zadań komunikacyjnych i logistycznych oraz zrzutów powietrznych. Elastyczna konstrukcja, długowieczność i nowoczesne systemy sprawiają, że jest do doskonała platforma do szerokiej gamy zastosowań ISR (wywiad, rozpoznanie i obserwacja), takich jak działania przeciwko okrętom i łodziom podwodnym, wczesne ostrzeganie z powietrza oraz nadzór morski. C295 stanowi część rodziny lekkich i średnich transportowców taktycznych firmy Airbus Defence and Space, do której należą też mniejsze platformy NC212i i CN235. Airbus Defence and Space oferuje również model C295W, standardowo wyposażony w winglety i silniki o wyższej mocy, które zapewnią lepsze osiągi we wszystkich fazach lotu oraz zmniejszone zużycie paliwa.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: symulator lotu | Airbus Defence and Space | Siły Powietrzne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy