Reklama

Nestle chce stworzyć tabletkę na otyłość

Naukowcy pracujący dla największych koncernów spożywczych (np. Nestle) pracują nad stworzeniem tabletki, która pozwoli chudnąć bez ruszania się z kanapy!

Prowadzone badania nie mają jednak na celu rozprawienie się z otyłością raz na zawsze, a stworzenie suplementu diety, który pozwoli nam na przyjmowanie dodatkowych porcji pokarmów. A taki mechanizm jeszcze bardziej napędzi sprzedaż różnego rodzaju batoników i innych słodkości.

Niedawno pracujący dla Nestle uczeni odkryli, że kinaza aktywowana 5'AMP (AMPK) działa jak biologiczny włącznik metabolizmu. W normalnych warunkach ulega ona aktywacji w trakcie wysiłku fizycznego, przez co organizm spala tłuszcze. Wystarczy tylko znaleźć farmakologiczny sposób na sztuczne aktywowanie AMPK, dzięki czemu będziemy chudnąć bez ruszania się z domu.

Prace nad pigułkami są w zaawansowanej fazie, ale nikt póki co nie udziela szczegółów biochemicznych. Koncern, któremu uda się stworzyć cudowną tabletkę prawdopodobnie zarobi nie tylko miliardy dolarów, ale i dozgonną wdzięczność milionów ludzi z całego świata.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy