Reklama

Nowe okręty Navy ze zdalnie sterowanymi armatami

Nowe okręty marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych zostaną wyposażone w zdalnie sterowane armaty kalibru 30 mm – donosi Defence24.

Spółka General Dynamics Land Systems dostarczy zmodernizowany małokalibrowy zestaw artyleryjski MK46 Mod 2 GWS dla okrętów do walki na wodach litoralnych oraz nowych niszczycieli typu Zumwalt. Jest to zdalnie sterowany system zamontowany w niewielkiej wieżyczce wyposażonej w element technologii stealth. Jego jednolufowe działko MK44 Bushmaster II oddaje około 350 strzałów na minutę, a zasięg wynosi 3 mile morskie.

Na wyposażeniu amerykańskich okrętów wojennych znajduje się obecnie 38 takich zestawów. Nowe mają zostać przekazane do listopada 2016 roku. Wartość kontraktu to 26,2 mln dol.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: US Navy | armata | USS Zumwalt

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy