IFA 2016: Sony Xperia XZ i Xperia X Compact

Sony na koniec roku przygotowało dwa flagowe smartfony - większy model o nazwie Xperia XZ oraz majacy 4,6 cala, ale nadal bardzo potężny, Xperia X Compact.

Nowa jakość zdjęć

Pierwszy flagowy w serii X smartfon Sony, Xperia XZ, oraz premium ‒ Xperia X Compact, zawierają nową technologią aparatu fotograficznego, która umożliwia wykonywanie najlepszych zdjęć w historii Xperii. Co sprawia, że jakość zdjęć uległa poprawieniu? Procesor Sony Exmor RS z polepszoną prędkością działania autofocusa (AF), gdzie hybrydowy mechanizm przewidywania ruchu śledzi fotografowane obiekty, aby były na zdjęciu zawsze ostre. Wzbogacono ten mechanizm o czujnik laserowej oceny odległości, który wspomaga technologię aparatu, aby dostarczyć zdjęcia bez rozmyć szczególnie w warunkach bardzo słabego oświetlenia. Dodatkowy trzeci element to czujnik RGBC-IR wrażliwy na kolory, który precyzyjnie dostosowuje balans bieli, analizując źródła światła fotografowanego otoczenia.

Reklama

Główny aparat ma 23-megapiksele matrycą i przechodzi ze stanu czuwania do stanu pełnej gotowości zaledwie w czasie 0,6 sekundy po dotknięciu przycisku migawki. 

Zaawansowane funkcje przeznaczone są głównie dla tych, którzy oczekują większej elastyczności w ustawieniach manualnych aparatu, aby lepiej wykonywać zdjęcia  oraz zwiększyć kreatywne możliwości aparatu, jak i swoje.  Od dziś mają kontrolę nad ostrością, szybkością migawki, balansem bieli i ustawieniami kolorów.

Lepsze filmy

Filmy stają się coraz bardziej popularną formą dzielenia się wyjątkowymi chwilami, szczególnie w mediach społecznościowych. Oba modele oferują znaczące udoskonalenia w zakresie stabilizacji obrazu, odnajdując swoje korzenie w  technologiach zastosowanych w kamerach Sony Handycam, wyposażonych w SteadyShot Sony z inteligentnym Trybem Aktywnym. Teraz z 5-osiową stabilizacją obrazu można nagrywać niezwykle płynne filmy nawet chodząc czy też przy bardzo dużych zbliżeniach.

Fani selfie znajdą w Xperii XZ  przedni aparat 13 MP z wysoką czułością ISO 6400 oraz szerokokątnym obiektywem 22mm/90-stopni, który idealnie uchwycić każdą pozę lub grupowe selfie nawet w słabym świetle. Ponadto Xperia XZ  oferuje jakość nagrywania w technologii 4K.

Design

Wzornictwo zaokrąglonej powierzchni smartfonu, szklany wyświetlacz (5.2") oraz metalowe plecki w Xperii XZ sprawiają, że telefon pasuje do dłoni i jest  przyjemny w dotyku. Inspiracją dla zaokrąglonej powierzchni jest monolityczna forma, natomiast metal ALKALEIDO o niezwykłej jasności i czystości zapewnia niezwykły połysk i wrażenie głębi, które podkreślają luksusowy wygląd telefonu. Xperia XZ jest dostępna w całkowicie nowym kolorze kobaltowego granatu, dla którego inspiracją było czyste piękno natury, a także w stylowo klasycznych kolorach platyny i onyksowej czerni.

Xperia X Compact ma wyświetlacz  4,6", a jego zaokrąglona powierzchnia sprawiają, że telefon dobrze leży w dłoni. Premium design Xperii X Compact to przede wszystkim wysoki połysk użytych materiałów i solidne wykończenie. Dostępne opcje kolorystyczne również odnoszą się do naszego wiodącego koloru niebieskiego w postaci odcienia pastelowego błękitu a także uniwersalnej czerni i stylowej bieli.

Poznaje nawyki

Oba modele są wyposażono w nową funkcję Battery Care, uzupełnioną o adaptacyjne ładowanie Qnovo, które harmonijnie współpracują, aby utrzymać dobry stan baterii i podwoić jej długość życia. Ładowanie adaptacyjne Qnovo monitoruje i dostosowuje napięcie ładowania w taki sposób, by uniknąć uszkodzeń baterii, co znacząco wydłuża czas jej eksploatacji. Battery Care na podstawie analizy przyzwyczajeń kontroluje proces ładowania, zatrzymując ładowanie na poziomie 90 proc. i uzupełniając je tuż przed momentem, w którym  smartfon będzie nam potrzebny. Xperia XZ jest napędzana przez procesor Qualcomm Snapdragon 820. Procesor Snapdragon 820.

Dostępność i specyfikacje

Xperia XZ  będzie dostępna od października 2016 roku, natomiast Xperia X Compact będzie dostępna na całym świecie od września 2016.   Xperia XZ w Polsce zostanie udostępniona w wersji Single SIM.

Ceny: Xperia XZ ‒ 2999 zł, Xperia X Compact ‒ 2199 zł.
INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Xperia | Sony | IFA 2016
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy