Ile wytrzyma na baterii Galaxy S 4?

Nawet najlepsze podzespoły stają się bezużyteczne, gdy bateria smartfona jest rozładowana. Jak sprawność tego kluczowego elementu wygląda w przypadku Samsunga Galaxy S 4?

Serwis GSM Arena przetestował Galaxy S 4 w wersji z procesorem Snapdragon 600, skupiając się na tym, ile urządzenie będzie w stanie pracować bez konieczności ładowania. W nowym smartfonie Samsunga znajduje się bateria o pojemności 2600 mAh, a więc większa o 500 mAh od tej z Galaxy S III. Telefon musi sobie jednak poradzić z obsługą ekranu Full HD, do czego zaprzęgnięto mocne układy graficzne.

Galaxy S 4 wypada w testach całkiem nieźle. Pozwala na prowadzenie rozmów przez niemal 14 godzin (kilkadziesiąt minut więcej niż HTC One, ale aż 3 godziny mniej niż Sony Xperia Z). Sieć można przeglądać blisko 9 godzin (minimalnie słabszy wynik od nowego urządzenia Tajwańczyków).

Reklama

Galaxy S 4 odtwarza ciągle wideo przez ponad 10 godzin, co również można uznać za całkiem niezły wynik - bez wątpienia powinno to wystarczyć także podczas dłuższych podróży. Co ciekawe, HTC One oraz iPhone 5 odtwarzają wideo na jednym ładowaniu niemal przez tyle samo czasu, co pokazuje, że dobór akumulatora o właśnie takiej pojemności nie był w nowym Samsungu przypadkiem.

Sporą zaletą S 4 jest możliwość wymiany baterii bez konieczności oddawania go do serwisu. Wystarczy zdjąć obudowę i włożyć świeże ogniwo. Choć w przypadku nowych urządzeń wydaje się to mało istotny element, to po roku używania smartfona, gdy bateria traci już pewną część pojemności, jest to duże udogodnienie.

Warto przypomnieć, że Motorola X Phone ma wprowadzić tutaj istną rewolucję. Zgodnie z zapowiedziami powinna zostać wyposażona w ogniwo o gigantycznej pojemności 4000 mAh, które bez trudu zapewni zasilanie telefonu przez kilka dni.

Adrian Nowak

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Samsung Galaxy S | Smartfon | bateria w telefonie | Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy