Również LG pracuje nad zegarkiem i okularami

Żaden duży koncern nie chce przegapić kolejnej rewolucji na mobilnym rynku. Wygląda na to, że za kilka lat do wyboru będziemy mieli całą gamę inteligentnych zegarków czy okularów z wyświetlaczami.

Według "Korea Times" również LG pracuje nad gadżetami, których tworzenie przypisuje się firmom Google, Apple czy Samsung. W tym przypadku zdziwienia nie ma, bo koreański producent może mieć sporą przewagę nad mniejszymi firmami, które będą skazane na podzespoły pochodzące z zewnątrz.

W przypadku zegarka i okularów LG największą ciekawostką wydaje się fakt, że całość może działać pod kontrolą platformy Firefox OS, a nie dobrze znanego Androida. Trudno przy tym na razie stwierdzić, czemu producent miałby się zdecydować na taki krok. Dla mniejszych gadżetów z nietypowymi wyświetlaczami prawdopodobnie i tak większość narzędzi trzeba będzie przygotować na nowo, a więc przejście na nową platformę nie byłoby tak bolesne, jak w przypadku smartfonów.

Reklama

Nieoficjalne informacje wskazują również na wiele problemów dotyczących nowych gadżetów. Nie wiadomo jeszcze, jak urządzenia miałyby być sprzedawane. Jeśli umożliwią one wykonywanie rozmów i łączenie się z sieciami GSM, prawdopodobnie będziemy je mogli znaleźć w ofertach operatorów, podobnie jak standardowe smartfony.

Ostatecznie nie ma pewności, czy rozwijane w laboratoriach LG urządzenia faktycznie ujrzą światło dzienne. Jak wspominałem wcześniej, żaden większy producent nie może sobie pozwolić na ignorowanie nowych typów urządzeń, jednak obecnie nikomu nie śpieszy się również z rewolucjonizowaniem rynku na własną rękę.

Nie ma co ukrywać, że okulary czy nowoczesne zegarki nie będą od razu idealne. Również przyzwyczajenia użytkowników mogą być tutaj ogromną barierą - nie każdy chce rozmawiać ze swoimi okularami w miejscach publicznych. Prawdziwym pytaniem jest więc, kto zechce jako pierwszy udostępnić innowacyjne gadżety i przyjąć na siebie największą falę krytyki. Bo to, że pracują nad nimi praktycznie wszyscy, dobrze już wiemy.

Adrian Nowak

komorkomania.pl


Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Smartwatch | Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy