Narzekamy, a i tak oglądamy Wiedźmina. Raport rozwiewa wszelkie wątpliwości

"Wiedźmin" to wręcz delikatny temat. Fani popularnej serii książek pióra Andrzeja Sapkowskiego mają sporo zarzutów do adaptacji Netflixa. Produkcja ta wzbudza też mieszane uczucia u tych widzów, którzy nie czytali materiału źródłowego. W sieci można przeczytać deklaracje, w których internauci głoszą, że nie wrócą przed ekrany, by obejrzeć kolejny sezon serialu. Dane wskazują jednak na ogromną popularność produkcji.

To jak w końcu jest z tym Wiedźminem? Ciekawy raport na ten temat przygotowała firma PlumResearch. Jak się okazuje, pierwsze dwa sezony serialu "Wiedźmin" były popularniejsze niż 90 procent filmów i seriali publikowanych na Netflixie. Nieźle, czyż nie?

Co więcej, zarówno w Polsce, Wielkiej Brytanii, jak i Stanach Zjednoczonych, serial ten dość długo utrzymywał się na pierwszym miejscu rankingu top 50 (mowa tu o czasie między 61 a 81 dni).

Częściej oglądano dwa i więcej odcinków sezonu drugiego niż pierwszego i ten też sezon utrzymał "Wiedźmina" na liście top 50 o 10 proc. dni dłużej. I to jeszcze nie wszystko — w Polsce aż 80 procent widzów, którzy obejrzeli pierwszy odcinek sezonu, dokończyło oglądanie całej produkcji (tu również odnotowuje się wzrost względem pierwszego sezonu). Wzrost dotyczy też Wielkiej Brytanii oraz USA.

Reklama

Kiedy będzie 2 część 3 sezonu "Wiedźmina"?

Pierwsza część 3 sezonu jest dostępna na Netflixie już od 29 czerwca 2023 roku. Na ten moment możemy zatem obejrzeć pięć odcinków.

Druga część 3 sezonu "Wiedźmina" ukaże się na platformie niedługo, bo 27 lipca 2023 roku. Wtedy też na Netflixa trafią odcinki 6-8. Jeżeli do tej pory nie udało nam się obejrzeć serialu albo chcielibyśmy przypomnieć sobie, co właściwie działo się poprzednio, nic straconego — na Netflixie naturalnie znajdziemy także pierwsze dwa sezony "Wiedźmina". 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Netflix | "Wiedźmin"
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama