Netflix dodał szereg nowości. Które z nich warto zobaczyć w weekend?

Netflix w ostatnich dniach do swojej biblioteki dodał wiele nowości. Ze wszystkich wybraliśmy dla Was pięć najciekawszych propozycji. Wśród nich jest polski kinowy hit ostatnich lat! Zobacz, co możesz obejrzeć w najbliższy weekend.

Co obejrzeć na Netflixie przez weekend?

Netflix jest jedną z największych i najpopularniejszych na świecie platform streamingowych. Znajdują się tutaj tysiące seriali, filmów i programów ze wszystkich możliwych gatunków. Niemal każdego dnia dodawane są nowe propozycje, zatem w jaki sposób w tym gąszczu opcji wybrać coś wartego obejrzenia? Przedstawiamy krótką listę pięciu propozycji nowości na Netflixie.

Akademia Pana Kleksa

Nasze zestawienie rozpoczynamy wielkim polskim hitem, który trafił teraz na Netflixa. Mowa oczywiście o nowej "Akademii Pana Kleksa". Film zrobił furorę w polskich kinach, nic więc dziwnego, że streamingowy gigant chciał na tym skorzystać. W sumie produkcja zgromadziła aż 2,9 mln widzów, co przyniosło ponad 15 mln dolarów wpływów. Tym, którzy nie zdążyli (lub mimo wszystko nie chcieli) obejrzeć tej propozycji, gorąco ją polecamy.

Reklama

Nowa "Akademia Pana Kleksa" jest drugą adaptacją bajki Jana Brzechwy. Film jest uwspółcześniony i pełny wyjątkowych i niekiedy zapierających dech efektów specjalnych. Nie zobaczymy tutaj Adasia Niezgódki, lecz Adę Niezgódkę - przenosi się ona do Akademii, gdzie eksploruje niezwykły świat bajek i wyobraźni. W charyzmatycznego Ambrożego Kleksa wciela się Tomasz Kot. Profesor kieruje rozwojem/kreatywnością Ady i natrafia na trop prowadzący do rozwiązania niepowtarzalnej tajemnicy.

Krucjata

Nowością dodaną do biblioteki jest również polski serial kryminalny "Krucjata" z 2022 roku. Historia skupia się na pracy i życiu komisarza Jana Góry oraz pracowników z wydziału zabójstw. Każdy odcinek oferuje widzowi oddzielną zagadkę wraz z częściowym rozwiązaniem. Ogólnym motywem zaś jest seria zabójstw i porwań ludzi. W tym nieszczęsnym gronie znalazła się znana dziennikarka, wpływowy bankier, polityk-transwestyta, czy juror w popularnym talent show. Jednakże pozornie odrębne sprawy mogą okazać się szeroko zakrojoną akcją. Trzeba również pamiętać, że "nie można ufać swoim".

Sekrety neandertalczyków

Na platformie pojawiła się również ciekawa, nieco zaskakująca propozycja, czyli "Sekrety neandertalczyków". Jest to ponad godzinny film dokumentalny, który skupia się na tajemnicach skrywanych przez pradawny gatunek człowieka. Pokazywane są wszystkie poznane do tej pory niuanse dotyczące ich sposobu życia, a także zagadka ich zniknięcia. Produkcja obala powszechnie przyjęty mit, że neandertalczyk był ograniczonym stworzeniem. Pokazuje go jednocześnie jako skomplikowaną i wyjątkowo kreatywną jednostkę.

Ponadto w interesujący sposób ukazane są wszelkie prace paleontologiczne i laboratoryjne, które ujawniają ciężką pracę naukowców. Realizacja dokumentu jest na najwyższym poziomie, widz z pewnością się nie znudzi! Warto jeszcze dodać, że usłyszymy tutaj Patricka Stewarta (m.in. profesor Xavier w X-menach).

Facet z zasadami

Przenosimy się do USA, gdzie rozgrywa się akcja serialu "Facet z zasadami". Charlie Croker, który jest potentatem na rynku nieruchomości, staje przed widmem bankructwa i wielkiego upadku. Kiedy kolos chwieje się w posadach, zaczynają pojawiać się kolejne hieny, które chcą wzbogacić się na nieszczęściu Charliego. Rozpoczyna się nierówna walka o wpływy, władzę, kontrakty, a przede wszystkim o pieniądze. Kto wygra ten chaotyczny bój?

Polowanie

"Polowanie" to kolejna polska produkcja, która znalazła się na Netflixe. Propozycja ta jest wyjątkowo chwalona za granicą zarówno przez krytyków, jak i przez widzów. Trzeba zaznaczyć, że historia filmu inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami.

Widząc niedoskonałości i opieszałość dotychczasowych władz miasteczka, młody przedsiębiorca staje do walki o urząd burmistrza. Ambitny mężczyzna "ze zbyt" idealistycznymi pragnieniami wygrywa tę walkę. Z czasem okazuje się, że na swoje nieszczęście. Upragniony urząd okazuje się mieszaniną różnej maści oszustw, korupcji oraz manipulacji. Mimo tak toksycznego środowiska nowy burmistrz nie chce zatracić swojej wiary w lepsze jutro.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Netflix | Streaming
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy