Netflix i dzielenie konta. Ile osób może korzystać i oglądać? Duże zmiany

Netflix wypowiedział wojnę współdzieleniu kont przez osoby, które nie mieszkają razem i przez ostatnie miesiące testował wiele rozwiązań. Choć sam pomysł spotkał się z negatywną reakcją użytkowników, wyniki finansowe jasno pokazują, że takie działanie jest dla serwisu opłacalne. Zakaz dzielenia konta właśnie dotarł do Polski. Jak wyglądają zasady i co zrobić, żeby dzielić się Netflixem ze znajomymi, którzy nie mieszkają razem z nami?

Pakiety Netflix dostępne w Polsce

W Polsce Netflix oferuje obecnie trzy pakiety: Podstawowy, Standard i Premium. Cenę i wszystkie najważniejsze informacje na temat każdego z nich znajdziesz w poniższej tabeli.

Netflix: cena 2024 i pakiety

Plan NetflixCena i funkcje
Podstawowy29 zł
Jakość HD (720p)
Oglądanie na jednym ekranie
Pobieranie na 1 urządzenie
Standard43 zł
Jakość Full HD (1080p)
Oglądanie na dwóch ekranach jednocześnie
Pobieranie na 2 urządzenia
Opcja dodania 1 użytkownika, z którym nie mieszkasz
Premium60 zł
Jakość Ultra HD (4K)
Oglądanie na czterech ekranach jednocześnie
Pobieranie na 6 urządzeń
Opcja dodania 2 użytkowników, z którymi nie mieszkasz
Dźwięk 3D Netflix

Od jakiegoś czasu Netflix prowadzi walkę z dzieleniem konta przez osoby, które nie mieszkają razem. W tym celu serwis wprowadził w regulaminie definicję gospodarstwa domowego. Jeżeli chcemy dołączyć do naszego pakietu kogoś innego — mamy taką możliwość w opcji Standard (1 dodatkowa osoba) i Premium (2 dodatkowe osoby). 

Reklama

Taka usługa jest dodatkowo płatna i kosztuje 9,99 zł miesięcznie za jednego użytkownika spoza gospodarstwa domowego. 

Ile osób może korzystać z Netflixa?

W ramach jednego konta (niezależnie od pakietu) możemy utworzyć maksymalnie 5 różnych profili. Od rodzaju wybranego pakietu możemy oglądać filmy na 1,2 lub 4 ekranach jednocześnie. Dotyczy to jednak tylko użytkowników mieszkających razem. 

Niedozwolone jest za to korzystanie z jednego z profili przez osoby, które nie są lokatorami tego samego gospodarstwa. Taką opcję uzyskamy dopiero po wykupieniu dodatkowej funkcji. 

Jak Netflix weryfikuje z kim mieszkamy?

Swoje gospodarstwo domowe możemy ustawić samodzielnie, korzystając z aplikacji Netflixa na telewizorze. W tym celu musimy:

  • zalogować się na swoje konto i przejść do Ustawień;
  • wybrać zakładkę Uzyskaj pomoc, a następnie Zarządzaj gospodarstwem domowym;
  • wybrać Potwierdź gospodarstwo domowe lub Zmień gospodarstwo domowe;
  • swój wybór potwierdzimy w jeden z wybranych sposobów - SMS-em lub e-mailem z linkiem weryfikacyjnym.

Do jednego gospodarstwa domowego należą urządzenia, które korzystają z tej samej sieci przewodowej lub bezprzewodowej. To ważne, kiedy mamy w domu kilka sieci Wi-Fi, wtedy powinniśmy korzystać z Netflixa, używając tylko jednej z nich. 

Urządzenia mobilne są weryfikowane automatycznie na podstawie aktywności na koncie. Netflix zapewnia, że nie wykorzystuje w tym celu danych GPS. Zweryfikowani użytkownicy mogą korzystać z usług serwisu streamingowego bez ograniczeń, także poza miejscem pobytu (np. w delegacji lub na wakacjach).

Współdzielenie konta Netflix — aktualne zasady 2023

Dodatkowe konto dla osoby, która nie mieszka razem z nami, posiada oddzielny login i hasło. Konto utworzone na tych zasadach może mieć tylko jeden profil (i nie może być to profil dla dziecka). Poniżej znajdziesz listę najważniejszych zasad, które dotyczą dodatkowych użytkowników w ramach współdzielenia konta Netflix.

  1. Dodatkowy użytkownik może oglądać filmy i seriale w takiej rozdzielczości, co właściciel konta głównego.
  2. Dodatkowy użytkownik może oglądać Netflixa tylko na jednym urządzeniu jednocześnie.
  3. Dodatkowy użytkownik może oglądać Netflixa również poza domem z dowolnego urządzenia z zainstalowaną aplikacją.
  4. Dodatkowy użytkownik musi założyć konto w kraju, z którym powiązane jest konto główne.

Przy tworzeniu dodatkowego konta w ramach współdzielenia Netflixa możemy wykorzystać do tego już istniejący profil. W ten sposób możemy zachować naszą historię wyświetlania, rekomendacje, listy ulubionych programów i wszelkie inne powiązane z profilem informacje.

Jak kupić i zalogować się do Netflixa?

Żeby rozpocząć swoją przygodę z Netflixem, musimy najpierw założyć konto. Zrobimy to pod tym adresem. Potrzebny będzie tylko e-mail i samodzielnie wybrane hasło. W kolejnym kroku wybieramy interesujący nas pakiet (Podstawowy, Standard lub Premium), a następnie formę płatności — kartę kredytową lub debetową, konto PayPal, kartę wirtualną lub kartę podarunkową Netflix. 

Możemy anulować subskrypcję, ale także zmienić pakiet na wyższy lub niższy w dowolnym momencie. Opłaty są pobierane w rozliczeniu miesięcznym. Nie ma zniżek dla osób, które chciałyby opłacić usługę z góry za cały rok.

Prawdopodobnie w najbliższych miesiącach pojawi się w Polsce czwarty, najtańszy pakiet, który jest w tej chwili testowany w innych krajach. Chodzi o Netflixa z reklamami (ok. 5 minut w ciągu godzinnego seansu). Reklamy mają trwać od 15 do 30 sekund i pojawiać się przed i w trakcie oglądania wybranego programu. Rozdzielczość obrazu ma być taka sama jak w pakiecie Podstawowym - 720p HD. 

Cena pakietu z reklamami w krajach, w których jest on już dostępny, oscyluje w granicach połowy ceny najtańszego pakietu. Możemy podejrzewać, że w Polsce będzie to w granicach 15-20 zł miesięcznie.

Czytaj także:

Zablokuj wiadomości na WhatsAppie. Nikt nie zobaczy twoich sekretów

Mało kto zna te funkcje Spotify. Korzystaj z apki na 100 procent

"Squid Game" wraca na ekrany! Tylko trochę inaczej

Te kody na Netflix warto znać. Ułatwiają wyszukiwanie filmów i seriali

Zobacz również:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Netflix
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy