Netflix skasuje 9,99 zł za dzielenie konta w Polsce. Wszystko jasne!

Wraz z oficjalnym uruchomieniem odpłatnej możliwości dzielenia się swoim kontem na Netflixie w Ameryce, serwis streamingowy podzielił się informacjami na ten temat związanymi z Polską. Koniec z owianym tajemnicą, nadchodzącym wyrokiem. Wszystko już wiemy i… nie jest tanio, ale znośnie.

Od dawna słyszymy, że Netflix sprzeciwia się często stosowanym przez widzów praktykom, czyli dzieleniu się kontem do serwisu. Osoby oglądające w ramach jednego konta oczywiście najczęściej wspólnie opłacały abonament, no ale... Netflixowi się to nie kalkulowało. 

Reklama

Jest to dość zabawne, w kontekście pewnego tweeta z 2017 roku, którego możemy odnaleźć na Twitterze. "Love is sharing a password" —czytamy, ale miłość albo się skończyła, albo w rzeczywistości dotyczyła tylko tych, którzy mieszkają w jednym gospodarstwie domowym. Słodko. 

Netflixowi nie przeszkadza bowiem to, aby osoby zamieszkujące pod tym samym adresem współdzieliły konto. Gorzej, gdy dzielimy się ze znajomymi albo rodzicami, z którymi już dawno nie mieszkamy. Serwis straszył, obiecywał i w końcu jest — możliwość dopłaty za dzielenie konta.  

Dzielenie konta na Netflixie. Ile zapłacimy w Polsce?

Jak informuje Netflix, na skrzynki mailowe korzystających z serwisu i dzielących się kontem trafiają wiadomości ze szczegółami na temat zmian. 

Aby korzystać z Netflixa z osobami, z którymi nie mieszkamy, możemy dopłacać 9,99 zł miesięcznie za każdą dodatkową osobę i... mieć święty spokój. 

Dla tych, którzy dotychczas korzystali z jednego konta, ale nie chcą go dalej współdzielić, serwis ma rozwiązanie i jest nim przeniesienie profilu do opłacanego przez siebie abonamentu

Co istotne, jak czytamy w ogłoszeniu, opcja dodania dodatkowego użytkownika jest obecnie niedostępna dla osób korzystających z płatności za pośrednictwem partnera

Netflix z płatnym dzieleniem konta. Czy to dobry ruch?

Na to pytanie właściwie trudno odpowiedzieć. Netflix zdecydowanie nie jest najtańszy, aczkolwiek trzeba przyznać, że dopłacenie niecałych 10 złotych miesięcznie i dzielenie się kosztami wciąż wychodzi korzystniej niż samodzielne opłacanie usługi przez każdą z osób.

Czytaj także na Antyweb | Współdzielenie kont na Netflix już bez tajemnic. Przygotujcie się na dodatkowe opłaty

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy