Prześlij obraz z telefonu na telewizor. Nie trzeba kabla, wystarczy Wi-Fi

Podłączenie smartfonu do telewizora przez WiFi będzie przydatne, gdy chcesz wyświetlić obraz i dźwięk z telefonu na dużym ekranie. Zapomnij o kablach. Jeśli masz nowoczesny Smart TV, który obsługuje sieć bezprzewodową, nie będzie z tym żadnego problemu. Oto sposoby, jak to zrobić szybko i sprawnie.

  • Po co podłączać smartfon do telewizora, skoro można grać w ulubione gry albo oglądać seriale na telefonie? 
  • Oglądanie filmów czy słuchanie muzyki, udostępnianie i przeglądanie zdjęć z galerii, zastąpienie pilota i sterowanie telewizorem - to tylko niektóre z pomysłów wykorzystania telefonu w połączeniu z dużym ekranem przez WiFi.
  • Wystarczy odpowiednie połączenie WiFi i wykorzystanie różnych aplikacji. Oto szczegóły. 


Jak podłączyć smartfon do telewizora przez Wi-Fi?

Najprostszym sposobem podłączenia smartfonu do telewizora jest sieć WiFi, z której korzystasz w domu. To rozwiązanie sprawdzi się, gdy  nie lubisz kabli i korzystasz ze Smart TV - nowoczesnego telewizora z połączeniem do internetu. 

Reklama

Jak podłączyć smartfon do telewizora przez Wi-Fi? 

Zarówno Smart TV, jak i telefon muszą zostać połączone z tą samą siecią bezprzewodową. W przeciwnym razie połączenie się nie uda. 

Musisz też ściągnąć na swój smartfon odpowiednią aplikację, za pomocą której skonfigurujesz oba urządzenia i postępować według jej wskazówek. 

W przypadku Androida może być to opcja Smart View lub Prześlij Obraz, a dla systemu iOS - Screen Mirror+. Po jej wybraniu, na ekranie telewizora zobaczysz komunikat o próbie nawiązania połączenia, który musisz zaakceptować.

Jeśli nie masz nowoczesnego telewizora, wystarczy dokupić odpowiednią przystawkę, np. Google Chromecast albo Apple TV, podłączyć do sieci WiFi i połączyć ze smartfonem. 

Do połączenia telefonu do telewizora można też wykorzystasz zewnętrzne aplikacje, na przykład Google Home albo Smart Things (jeśli korzystasz z telewizora Samsung). 

Jak podłączyć smartfon do telewizora przez Wi-Fi Direct?

Jeżeli nie masz w domu routera Wi-Fi, możesz skorzystać z innej metody na łączenie smartfona z telewizorem. Aby to zrobić, musisz posiadać w telefonie opcję Wi-Fi Direct. Działa ona trochę jak Bluetooth. Także pozwala na bezprzewodowe przekazywanie danych pomiędzy dwoma urządzeniami, jednak można to robić przy większej odległości.

Jak połączyć podłączyć smartfon do telewizora przez Wi-Fi Direct? 

Najpierw odszukaj w panelu Narzędzi w twojej komórce opcję połączenia przez Wi-Fi Direct. Włącz ją również w tv, wchodząc w sekcję aplikacji, a później sprawdź, czy jesteś w stanie wyszukać smartfon.

Podłączenie telefonu do telewizora. Nie tylko przez Wi-Fi

Jeśli W-Fi albo Wi-Fi Direct zawodzi, możesz też skorzystać z innych połączeń:

  • bezprzewodowo przez Bluetooth
  • przewodowo przez HDMI
  • przewodowo, korzystając z kabla USB.

Polecamy na Antyweb | W razie cyberataku państwo nam nie pomoże. Musimy radzić sobie sami

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: WiFi | smartfon | Smart TV
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy