Udostępnij Netflix rodzinie i znajomym. To proste [INSTRUKCJA]

Netflix na poważnie wziął się za dopilnowanie kwestii współdzielenia konta. Na skrzynki mailowe Polaków przychodzą wiadomości informujące o zmianach, a jeśli dotychczas współdzieliliśmy konto, na platformę nie dostaniemy się bez wskazania, gdzie znajduje się nasze gospodarstwo domowe. Jak zacząć współdzielić Netfliksa na nowych zasadach? Sprawdź.

Warunki są dość jasne. Aby nadal współdzielić konto, musimy po prostu dopłacić. Opłata wynosi 9,99 zł za każdego użytkownika. Ten musi być pełnoletni. W przypadku planu Standard, za 43 zł miesięcznie, możemy dodać jednego dodatkowego użytkownika. Plan Premium, za 60 zł miesięcznie, umożliwia dodanie dwóch dodatkowych użytkowników.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że dodatkowych użytkowników nie dodadzą osoby, które wykupują Netfliksa za pośrednictwem partnerów zewnętrznych.

Jak udostępnić konto Netflix rodzinie i znajomym? Instrukcja

Aby nadal współdzielić konto lub po raz pierwszy udostępnić konto znajomym, musimy uruchomić Netfliksa. Następnie powinniśmy wejść w zakładkę "Konto" (zrobimy to, klikając między innymi na komputerze ikonkę profilu, która wyświetla się w prawym górnym rogu ekranu).

Reklama

Poszukujemy teraz opcji "Dodatkowi użytkownicy" — powinna być ona widoczna pod informacjami o naszych danych czy metodzie płatności. Dzięki niej będziemy mogli zaprosić kogoś do współdzielenia konta. W tym miejscu musimy też potwierdzić, że chcemy dodać dodatkową osobę oraz wzrost opłaty subskrypcyjnej — jak wspomnieliśmy, wynosi ona 9,99 zł za każdego użytkownika.

Następnie otrzymamy maila. Netflix poprosi nas w nim o dokończenie zaproszenia. Będziemy też musieli podać imię, nazwisko oraz mail osoby, z którą chcemy współdzielić konto.

W kolejnym kroku wskażemy, czy nowy użytkownik będzie korzystał z profilu, które istniało już na naszym koncie (dzięki czemu możliwe będzie dalsze korzystanie z rekomendacji, historii oglądania, Mojej listy itd.), czy z zupełnie nowego.

Następne kroki należą już do zaproszonej osoby. Dostanie one maila z nagłówkiem "Ktoś wysłał Ci zaproszenie" ze wszystkimi szczegółami. Musi przyjąć zaproszenie, ustawić hasło i wskazać urządzenie, na jakim będzie korzystała z platformy.

Co warto zaznaczyć, to że jeżeli zdecydowaliśmy się korzystać z wcześniej stworzonego profilu, zniknie ono z konta gospodarza. Nie przeszkadza to w oglądaniu ulubionych filmów czy seriali, po prostu logowanie będzie się odbywało przez maila i hasło zaproszonej osoby, a nie jak dotychczas.

Jeżeli nie chcemy dalej współdzielić konta, ale nadal zależy nam na korzystaniu z platformy, możemy przenieść profil i opłacać własną subskrypcję.

Ile kosztuje Netflix? Nie do wszystkich pakietów da się dodać użytkownika

Aktualnie na Netflixie mamy możliwość wybrania jednego z trzech pakietów. Są to następująco:

  • 29 zł miesięcznie za pakiet Podstawowy (348 zł za rok); 
  • 43 zł miesięcznie za pakiet Standard (516 zł za rok); 
  • 60 zł miesięcznie za pakiet Premium (720 zł za rok). 

W ramach każdego z nich mamy do dyspozycji różne funkcjonalności. Najtańszy ofertuje oglądanie na jednym ekranie w jakości HD 720p. Tu nie dodamy także dodatkowego użytkownika. 

Opcja standard umożliwia oglądanie na dwóch ekranach jednocześnie w jakości Full HD 1080p. W ramach tego pakietu dodamy jednego dodatkowego użytkownika. 

Pakiet Premium oferuje najwięcej funkcjonalności, ale dlatego też najwięcej kosztuje. W jego ramach obejrzymy materiały w jakości Ultra HD 4K jednocześnie na czterech ekranach. Dodamy też dwóch dodatkowych użytkowników. Co więcej, będziemy mogli również skorzystać z obsługi HDR oraz dźwięku przestrzennego.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Netflix | współdzielenie konta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy