YouTube Premium. Co daje płatne konto? Cena i usługi

YouTube Premium to sposób na pozbycie się reklam zakłócających oglądanie filmów. Oczywiście nie za darmo. Każdy musi zdecydować, czy korzyści płynące z subskrypcji są warte swojej ceny. Można to sprawdzić w ramach darmowego miesiąca próbnego. Co dostajemy w ramach usługi, ile za nią zapłacimy i kto może liczyć na zniżki? Odpowiedzi znajdziesz w naszym krótkim przewodniku po płatnej wersji YouTube.

Co to jest YouTube Premium?

YouTube Premium to płatna subskrypcja, która pozwala na korzystanie z dodatkowych funkcji, jakie oferuje ten serwis. W sumie z płatnych pakietów oferowanych przez YouTube korzysta na świecie ponad 80 milionów osób. Niewątpliwie największą zaletą YouTube Premium jest możliwość odtwarzania filmów bez reklam. Korzyści jest jednak znacznie więcej. 

Reklama

Przy wykupieniu YouTube Premium automatycznie dostajemy też dostęp do funkcji YouTube Music Premium. Na ten pakiet zwykle decydują się osoby, które chcą słuchać muzyki z YouTube nawet przy wygaszonym i zablokowanym ekranie telefonu. 

Najważniejsza kwestia to jednak cena. Ile trzeba zapłacić, żeby cieszyć się dodatkowymi funkcjonalnościami platformy?

Ile kosztuje YouTube Premium? Cena na miesiąc

Za miesiąc dostępu do YouTube Premium trzeba zapłacić 23,99 zł. Na zniżkę mogą liczyć zweryfikowani studenci - oni zapłacą 13,99 zł. Jeżeli do tej pory nie korzystałeś z YouTube Premium, możesz liczyć na miesiąc próbny, za który serwis nie obciąży nas żadnymi opłatami. Niekiedy zdarzają się promocje, które wydłużają ten czas do 2 miesięcy. 

Serwis YouTube nie oferuje subskrypcji na okres dłuższy niż miesiąc, a co za tym idzie, nie ma zniżek dla klientów, którzy chcieliby wnieść opłatę z góry. Za rok korzystania z wersji premium zapłacimy 287,88 zł, czyli 12 pełnych stawek miesięcznych. 

YouTube przygotował też specjalną ofertę dla rodzin. W obrębie jednego gospodarstwa domowego do usługi YouTube Premium Family może podłączyć się w sumie 6 osób - Ty i pięciu domowników. Po opłaceniu subskrypcji indywidualne konta każdego z was można połączyć z wykupioną usługą. Jej koszt to 35,99 zł miesięcznie.

Użytkownicy urządzeń Apple płacą więcej. 32,99 zł za YouTube Premium i 47,99 zł za subskrypcję rodzinną.

Co dostanę, gdy zapłacę za YouTube Premium?

Na jakie udogodnienia możemy liczyć po opłaceniu usługi (lub w ramach pierwszego darmowego miesiąca)? Oto lista korzyści, jakie wylicza na swoich stronach Google - właściciel serwisu YouTube:

 • oglądanie filmów bez reklam;
 • pobieranie i oglądanie filmów w trybie offline;
 • odtwarzanie w tle;
 • dostęp do YouTube Music Premium;
 • funkcja "oglądaj dalej" - zapamiętywanie momentu zatrzymania i możliwość kontynuacji na innych urządzeniach;
 • dostęp do dodatkowych funkcji sterowania odtwarzaniem (na urządzeniach mobilnych);
 • "obraz w obrazie", czyli możliwość odtwarzania video przy jednoczesnym korzystaniu z innej aplikacji;
 • kolejkowanie filmów na urządzeniach mobilnych;
 • wyższa jakość odtwarzania (1080p Premium) na urządzeniach mobilnych (na ten moment tylko Apple);
 • wspólne oglądanie w Google Meet;
 • dostęp do zamkniętych czatów i "afterparty" - spotkań na żywo z wykonawcami.


Z usług YouTube Premium możemy korzystać we wszystkich aplikacjach serwisu - YouTube, YouTube Music i YouTube Kids. Poza całkiem pokaźną listą płatna subskrypcja oferuje też wcześniejszy dostęp do nowych usług i funkcji poszczególnych serwisów. Dla posiadaczy YouTube Premium są też przygotowywane oferty specjalne.

Jak włączyć subskrypcję YouTube Premium?

Nikogo nie powinno dziwić, że uruchomienie płatnej subskrypcji jest wyjątkowo proste i intuicyjne. Jeżeli korzystasz z urządzenia mobilnego, przejdź do aplikacji YouTube. Następnie naciśnij zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu. Z listy opcji wybierz czwartą od góry, "Pobierz YouTube Premium". Jeśli przysługuje ci okres próbny, zobaczysz taki ekran:

Wystarczy nacisnąć niebieski przycisk, żeby rozpocząć darmowy miesiąc. Jeśli nie spełniasz warunków, pojawi się komunikat umożliwiający pobranie aplikacji YouTube Premium (w zależności od urządzenia na Androida lub iOS). Następnie będzie trzeba opłacić usługę.

Jeśli logujesz się na komputerze, przejdź pod adres www.youtube.com/premium i naciśnij niebieski przycisk na środku wyświetlanej strony.

Zjeżdżając niżej, możemy jeszcze raz zapoznać się z korzyściami płynącymi z oferty i przejrzeć dział FAQ. Anulowanie subskrypcji nie jest o wiele trudniejsze niż dołączenie.

Jak zrezygnować z subskrypcji YouTube Premium?

Jeżeli po okresie próbnym, lub po dowolnie długim (czy krótkim) czasie opłacania subskrypcji zdecydujesz się z niej zrezygnować - nie stanowi to najmniejszego problemu. 

Aby anulować subskrypcję YouTube Premium przez komputer lub urządzenie mobilne należy przejść do przeglądarki, lub aplikacji i kliknąć swoje zdjęcie profilowe. Z dostępnych zakładek wybieramy następnie Zakupy i subskrypcje > YouTube Premium > Zarządzaj subskrypcją. W tym miejscu znajdziesz opcję pozwalającą z niej zrezygnować. 

Usługa zostanie wyłączona po zakończeniu ostatniego okresu rozliczeniowego. Możesz więc zrezygnować z subskrypcji chwilę po pobraniu kolejnej opłaty, a YouTube Premium na twoim koncie będzie aktywny jeszcze przez miesiąc.

Czytaj także:

Seriale HBO pozamiatały. Najwięcej nominacji do Emmy 2023

Strony do pobierania muzyki. Skąd ściągnąć mp3 za darmo i legalnie?

Netflix ma kłopoty? UOKiK wziął na tapet dzielenie kont

Dlaczego oglądacie pirackie treści w sieci i płacicie za nie 322 mln zł rocznie?

Zobacz też: 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: YouTube Premium | subskrypcja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy