7 najbardziej absurdalnych przepisów prawa

Jedni zabraniają oglądania pornosów, inni produkcji podróbek kokainy, a jeszcze inni noszenia różowych majtek w niedzielne popołudnie. Ustawodawcy aż prześcigają się w uchwalaniu durnych przepisów, które zamiast do przestrzegania prawa zachęcają... do jego łamania. Wybraliśmy 7, naszym zdaniem, najbardziej absurdalnych.

Zapoluj na Szkota!

W angielskim mieście York obowiązuje nadal średniowieczne prawo, dzięki któremu można legalnie zabić Szkota. Jest jeden haczyk: Szkot musi mieć ze sobą łuk i strzały.

CZYTAJ DALEJ

Minimum 30 cm

W Północnej Karolinie dbanie o moralność graniczy z absurdem: Nocujące w hotelu pary nie mogą spać w jednym łóżku. Kobieta i mężczyzna mają leżeć w osobnych łóżkach, które oddalone są od siebie o minimum 30 cm.

CZYTAJ DALEJ

Nie chrap!

W stanie Massachusetts władze dbają o dobry sen obywateli: Chrapanie jest zabronione, chyba że wszystkie okna w pomieszczeniu, w którym śpisz są szczelnie zamknięte.

Reklama

CZYTAJ DALEJ

Za potrzebą

W Wielkiej Brytanii mężczyzna, który poczuje nagła potrzebę "odcedzenia kartofelków" może to zrobić sikając na tylne koło pojazdu jednocześnie trzymając prawą rękę na owym środku lokomocji. Nic nie wiadomo jednak o tym, by musiał być właścicielem takiego pojazdu.

CZYTAJ DALEJ

Tylko po "amerykańsku"

W stanie Illinois obowiązuje zakaz używania języka angielskiego. Przepisy jasno stanowią, że trzeba porozumiewać się wyłącznie w "języku amerykańskim".

CZYTAJ DALEJ

Szwedzcy esteci

Szwedzi okazują się być estetami. W Szwecji nie możesz przemalować swojego domu jeżeli nie jesteś profesjonalnym malarzem i nie masz zgody lokalnych władz.

CZYTAJ DALEJ

Seks za zasłoną

W stanie Nowy Meksyk można uprawiać seks w samochodzie podczas przerwy na lunch, ale tylko i wyłącznie jeżeli samochód zaopatrzony jest z zasłonki, które pozwolą ukryć całą sytuację przed wzrokiem ciekawskich.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prawo | ciekawostki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy