Gdzie teraz jestem? Mapa Google w telefonie szybko na to odpowie

Funkcje, jakie oferuje Google Maps to ułatwienie dla osób, które podróżują lub chcą szybko zorientować się, gdzie trafiły. Twoja lokalizacja może zostać sprawdzona w aplikacji niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz. Wystarczy dostęp do sieci i włączenie funkcji lokalizacji w telefonie. Dzięki temu szybko odpowiesz sobie na pytanie: na jakiej ulicy jestem? Odbywa się to z dokładnością do numeru obiektu, przy którym aktualnie stoisz.

Gdzie jestem teraz? Jak sprawdzić lokalizację

Moja lokalizacja GPS to funkcja, która znacznie ułatwia nawigowanie w nieznanym terenie. Znajdowanie lokalizacji z wykorzystaniem smartfona jest natomiast bardzo łatwe i każdy poradzi sobie z tym zadaniem. Wystarczy, że będziesz mieć włączoną lokalizację, transmisję danych lub będziesz w zasięgu sieci Wi-Fi. 

Swoje położenie na mapie można sprawdzić naprawdę szybko. Należy uruchomić aplikację Mapy Google, a następnie kliknąć niebieską ikonkę celownika z punktem w środku. W ten sposób można poznać swoje położenie z bardzo dużą dokładnością. Twoja lokalizacja wyświetlana jest mapie dzięki trzem źródłom, z których korzysta aplikacja Mapy Google. 

Reklama

Są to:

  • GPS - Mapy Google odczytują sygnał z satelitów, dzięki czemu Twoja lokalizacja jest podawana z dokładnością do ok. 20 metrów. Warto jednak zaznaczyć, że kiedy telefon znajduje się pod ziemią lub w budynku, sygnał może być częściowo zagłuszany. Wówczas będzie wskazywał niedokładną pozycję.

  • Wi-Fi - Mapy Google ustalają lokalizację na podstawie wykrytych sieci Wi-Fi znajdujących się w pobliżu, jeżeli się z nimi połączysz.

  • Sieć komórkowa - dzięki jej sygnałowi możliwe jest dokładne ustalenie lokalizacji osoby, która trzyma w ręce smartfona.

Aplikacja z GPS. Moja lokalizacja na mapie Google i nie tylko

Aplikacja Mapy Google kryje w sobie wiele ciekawych funkcji. Jest to nie tylko możliwość ustalenia swojego adresu na mapie. Przemieszczanie się z włączoną lokalizacją w telefonie pozwala tworzyć mapy podróży, które zapisują się na koncie Google. 

Jeżeli ma to miejsce, to każdego miesiąca na adres mailowy wysłane zostanie podsumowanie dotyczące:

  • odwiedzonych miejsc - miast, restauracji, sklepów, krajów itp.,
  • przebytych kilometrów - samochodem, pieszo czy innym środkiem transportu.

Włączona lokalizacja w telefonie pozwala także na jego znalezienie w przypadku zgubienia urządzenia. W tym przypadku warto jednak zainstalować w smartfonie dodatkową aplikację Google Find My Device, dzięki której można go namierzyć. Oprogramowanie umożliwia m.in. włączenie głośnego sygnału, wyczyszczenie danych osobowych i zdalne zablokowanie telefonu. Funkcje te są niezwykle przydatne w sytuacji, gdy telefon zostanie skradziony. Warunkiem koniecznym do wykonania tych zdalnych akcji  jest jednak włączona lokalizacja w smartfonie.

Coraz częściej wykorzystywane jest także udostępnianie swojej lokalizacji innym osobom. Jest to ważna funkcja, kiedy np. czujesz się zagrożony w nowym miejscu lub poruszasz się taksówką, a kierowca nie wzbudza Twojego zaufania. W razie jakichkolwiek problemów druga osoba będzie wiedziała, gdzie dokładnie się znajdujesz w danym momencie.

Moje położenie. Planowanie trasy z Mapami Google

Dzięki lokalizacji telefonu i aplikacji Google Maps każdy może odpowiedzieć sobie na pytanie: na jakiej ulicy jestem i jak dotrę do konkretnego miejsca. 

Dla osób, które często podróżują, dodatkowym udogodnieniem jest także możliwość planowania trasy z punktu A do punktu B, wraz z możliwością dodawania przystanków po drodze. 

Mapy Google odczytują na bieżąco dane spływające z innych urządzeń. Dzięki temu mogą w czasie rzeczywistym informować o aktualnej sytuacji na drodze i proponować podróżującym wybór innej, krótszej trasy - omijając przy tym korki. 

Zaletą korzystania z tego rodzaju nawigacji jest także możliwość wyboru środka transportu. Sam decydujesz więc, czy poruszasz się pieszo, rowerem, komunikacją miejską czy samochodem.

Polecamy na Antyweb | Poważny problem w Gmail. Nowość przyniosła efekty odwrotne do zamierzonych

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mapy Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy