NASA potwierdzi istnienie kosmitów? Agencja ma przedstawić raport o UFO

Sensacja od NASA: 800 przypadków obserwacji UFO i wielki raport o niezidentyfikowanych obiektach latających zapowiedziany już na lipiec! Naukowcy z NASA z pełną powagą zajęli się tematem wizyt na Ziemi kosmitów.

  • NASA zorganizowała pierwszą w historii konferencję o UFO
  • Eksperci Amerykańskiej Agencji Kosmicznej oczekują materiałów z obiektami UFO w znacznie lepszej jakości niż dostępne obecnie
  • W lipcu powinien być gotowy raport NASA o niezidentyfikowanych obiektach latających

Pasjonaci UFO na całym świecie przecierają oczy ze zdumienia. Po szokujących raportach o UFO Pentagonu tym razem tematem niezidentyfikowanych obiektów latających zajęła się na poważnie amerykańska agencja kosmiczna NASA. W środę doszło do historycznego wydarzenia dla badania zjawiska UFO, które od pewnego czasu przez amerykańskich urzędników z Pentagonu jest nazywane skrótem UAP (Unidentified Aerial Phenomena - niezidentyfikowane zjawiska powietrzne). 

Reklama

Amerykańska Agencja Kosmiczna NASA zorganizowała konferencję prasową w sprawie niezidentyfikowanych obiektów, które są obserwowane w przestrzeni powietrznej. To efekt działania zespołu 16 ekspertów mających badać temat UFO, który NASA powołała w 2022 roku.

Jeden z najsłynniejszych, amerykańskich badaczy UFO Jeremy Corbell nie ukrywa, że uważa konferencję NASA za przełomowe wydarzenie dla postrzegania tego zjawiska na całym świecie. - Kto by pomyślał, że będziemy żyć w świecie, w którym tym tematem zainteresuje się nauka - napisał we wpisie w serwisie twitter Jeremy Corbell.

Komentując konferencję NASA dla telewizji FOX NEWS Jeremy Corbell zwrócił uwagę, że po raz pierwszy w historii tak poważni naukowcy zajęli się tym tematem. - Oni wszyscy mówili o tym, żeby wreszcie zacząć traktować sprawę UFO serio tak, jak na to zasługuje i przestać ją stygmatyzować - tłumaczył badacz UFO.

Konferencja o UFO agencji NASA trwała cztery godziny i odbyła się w siedzibie agencji w Waszyngtonie. W jej trakcie naukowcy ujawnili, że urzędnicy Pentagonu zebrali już ponad 800 udokumentowanych manifestacji niezidentyfikowanych obiektów latających

- To potężny materiał i warto się nim zająć - powiedział wiceszef NASA Dan Evans odpowiadając na pytania dziennikarzy. Evans jednocześnie zastrzegł, że nie ma żadnych dowodów, że za UFO stoją kosmici.

NASA: Będzie raport o UFO!

16-stu ekspertów z zespołu NASA było zgodnych, że sprawa UFO zasługuje na poważne potraktowanie. Chodzi nie tylko o wyjątkowo duże zainteresowanie tym tematem amerykańskiego społeczeństwa, ale także sprawę bezpieczeństwa w powietrznej przestrzeni USA. Pojawił się nawet pomysł, aby utworzyć w ramach struktur NASA stałe biuro zajmujące się UFO. O tym, czy tak się stanie, mamy się dowiedzieć po publikacji raportu NASA, który powinien zostać przedstawiony już w lipcu.

W trakcie dyskusji transmitowanej w mediach społecznościowych pojawił się problem zbyt słabej jakość materiałów dotyczących UFO. Naukowcy z NASA są zgodni, że aby wydać wiarygodną opinię o niezidentyfikowanych obiektach latających potrzebne są bardzo wysokiej jakości filmy i zdjęcia tych obiektów.

Wśród materiałów, którymi zajmie się zespół NASA, będzie film nagrany przez amerykański samolot w 2022 roku nad terytorium zachodniego Iraku. Widać na nim potężny obiekt w kształcie metalicznej kuli, który przelatuje z dużą prędkością na małej wysokości. Nikt z przedstawicieli Pentagonu nie potrafił wyjaśnić, czym jest ten obiekt. Eksperci zdecydowanie wykluczyli, że był to balon lub typowy, wojskowy dron.

Gwałtowny wzrost zainteresowania tematyką UFO zaczął się w 2017 roku, kiedy gazeta New York Times ujawniła istnienie specjalnego zespołu zajmującego się UFO w ramach struktur Pentagonu. W 2022 publiczne przesłuchanie w sprawie niezidentyfikowanych obiektów latających odbyło się w amerykańskim kongresie. Najnowsze badanie ankietowe pokazują, że 65 proc. Amerykanów wierzy w istnienie istot pozaziemskich. 51 proc. jest przekonanych, że zgłaszane co jakiś czas do mediów relacje o obserwacjach UFO są potwierdzeniem wizyt kosmitów na Ziemi.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: UFO | Pentagon | NASA | niezidentyfikowane obiekty latające
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy