Odświeżony Google Play i dostęp do pełnej oferty sklepu już wkrótce w Polsce?

Redaktorzy serwisu Droid Life dotarli do zupełnie odświeżonej wersji mobilnego Google Play oznaczonej numerkiem 4.0. Czy trafi ona do naszego kraju razem z pełną ofertą wirtualnego sklepu wyszukiwarkowego giganta?

Wygląda na to, że Google w końcu przyłożył się do wizualnej unifikacji swoich aplikacji. Co prawda w teorii nastąpiło to już w 2011 roku wraz z nadejściem Androida 4.0 i interfejsem Holo, ale pół roku później wszystko popsuło Google Now, które - choć bardzo ładne - zdawało się być nieco oderwane stylistyką od reszty interfejsu. Na szczęście gigant z Mountain View poczynił już pierwsze kroki ku unifikacji: wczoraj do jego portfolio trafił piękny i minimalistyczny notatnik Keep, a już wkrótce odświeżenia doczeka się także sklep Google Play.

Reklama

Przyznam szczerze, że nie wygląd zrobił na mnie największe wrażenie, lecz płynność działania aplikacji. Do tej pory Play (a wcześniej Android Market) z każdą kolejną dużą aktualizacją przez pewien czas działał topornie. W wersji 3.0 obrazki potrafiły wczytywać się wieczność - nawet na mocnym sprzęcie, co skutecznie psuło magazynowy styl interfejsu. Zostało to naprawione dopiero po wielu tygodniach. Z poniższego materiału wideo wynika, że nowa wersja sklepu działa bardzo płynnie, a znajduje się dopiero w fazie testowej.

Czy to koniec zmian? Niekoniecznie. Już od kilku tygodni spora część polskich użytkowników (zwłaszcza posiadaczy Nexusów) informuje, że ich urządzenia otrzymały “dostęp" do pełnej oferty sklepu Google Play, czyli - poza grami i aplikacjami - do muzyki, filmów oraz książek. Wprawdzie próby zakupienia czegokolwiek kończą się wysypem błędów, ale Google raczej nie bez powodu przetłumaczył wszystkie sekcje.

Już teraz odświeżona została także strona books.google.com, która informuje nas o możliwości zakupu książek w Google Play. Wprawdzie po przejściu do sklepu dowiadujemy się, że usługa jest niedostępna w naszym kraju, ale ewidentnie coś w tym kierunku ruszyło.

Kiedy możemy oczekiwać zmian? Gigant z Mountain View przyzwyczaił nas, że najwięcej nowości wprowadza w trakcie trwania corocznych imprez Google I/O. Wtedy to prezentowane są kolejne wersje Androida, nowe usługi, a także masowo aktualizowane już istniejące aplikacje. W tym roku impreza startuje 15 maja i jestem niemal pewny, że to właśnie wtedy Google ogłosi, iż pełna oferta jego wirtualnego sklepu zostaje rozszerzona na kolejne kraje, wśród których znajdzie się również Polska.

Miron Nurski

komorkomania.pl


Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Google Play | aplikacja | Android | Smartfon | tablet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy