Nokia Lumia 520 najpopularniejsza wśród telefonów z Windows Phone 8

W sieci za sprawą serwisu AdDuplex pojawiły się szczegółowe statystyki dotyczące platformy Windows Phone 8. Okazuje się, że najpopularniejszym telefonem z WP8 wśród wszystkich urządzeń jest budżetowa Nokia Lumia 520, co jednoznacznie pokazuje, do jakiego segmentu najbardziej przemawia platforma Microsoftu.

Nokia Lumia 520 to telefon ze średniej półki, który można już kupić za około 700 złotych. Nie dziwi zatem jego wysoka popularność. Aktualnie smartfon od fińskiego producenta plasuje się na pierwszym miejscu, zdobywając popularność aż 13,3 proc. wszystkich użytkowników Windows Phone 8. Drugi stopień podium okupowany jest przez Lumię 920, która uzyskała 11,8 proc. wpływów. 


Jeszcze w czerwcu Lumia 520 znajdowała się dopiero na piątym miejscu w zestawieniu. Wskoczenie na miejsce zwycięzcy jest zatem dużym, budżetowym sukcesem.

Reklama

Urządzenia Nokii okupują aż 85,4 proc. światowego rynku WP8. Drugie miejsce zajmuje HTC z wynikiem zaledwie 11,5 proc. Samsung oraz Huawei są praktycznie niewidoczni w tym zestawieniu.

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Nokia | Windows Phone
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy