300 tysięcy smartfonów w 5 minut? Xiaomi rozbija bank z nowym modelem Redmi K60

Redmi, czyli submarka Xiaomi oferująca tańsze i budżetowe modele smartfonów, wywołała ogromne poruszenie na rynku urządzeń mobilnych. Premiera najnowszego modelu K60 była tak bardzo wyczekiwana, że w ciągu zaledwie 5 minut sprzedano aż 300 tysięcy egzemplarzy telefonu. Jak się okazuje, Chińczycy zakochali się w tym sprzęcie. Ciekawe, czy tak samo będzie na europejskim rynku?

Ogromna sprzedaż Redmi w Chinach

Smartfony są z nami od już od wielu lat. Pierwszy telefon tego rodzaju datuje się na 1992 rok, chociaż model bliższy dzisiejszym standardom pojawił się w 2006 wraz z premierą LG Prada. Tak czy inaczej, sprzęt ten zadomowił się w naszych kieszeniach na dobre. Mimo to, premierowe modele nadal mogą budzić wielkie emocje. 

Tak też było z Redmi K60. Nowy smartfon od firmy-submarki Xiaomi cieszy się dużą popularnością w Chinach, gdzie osiągnięto niebywałe wyniki sprzedaży. W ciągu 5 minut zakupionych zostało aż 300 tysięcy sztuk tego telefonu. Oznacza to, że co sekundą ludzie kupowali 100 egzemplarzy tego urządzenia.

Reklama

Chiński smartfon zadebiutował na rynku w 3 wersjach, a jego premiera już niedługo będzie mieć miejsce również w Polsce. W naszym kraju telefon pojawi się jednak pod inną nazwą, dlatego zainteresowani powinni wypatrywać w sklepach POCO F5 Pro 5G. Czemu jednak ten model zwrócił na siebie aż tyle uwagi?

Specyfikacja Redmi K60, czyli domniemanego zabójcy flagowców

Po chwyceniu nowego Redmi K60 w ręce, wielu z nas zakrzyknęłoby „jakiż on duży!". Nie bez powodu — przekątna ekranu tego urządzenia wynosi 6,67 cala i może pochwalić się wyświetlaczem OLED o rozdzielczości 2K. Fani wielu klatek również będą zadowoleni, ponieważ model ten posiada odświeżanie 120 Hz.

Czytaj także | Masz Allegro Smart!? Z usługi skorzystasz teraz na Allegro Lokalnie - i to bez dodatkowych kosztów

Wszystkie 3 warianty, czyli K60, K60 Pro i K60E posiadają ten sam zestaw aparatów. Mowa o trzech głównych obiektywach (odpowiednio 60, 50 i 48 mekapikseli), które są wspierane przez szerokokątne szkło 8 megapikseli i posiadający 2 megapiksele obiektyw do wykonywania zdjęć makro.

Podstawowy model korzysta z procesora Snapdragon 8+ Gen 1, podczas gdy rozszerzona wersja Pro ma na pokładzie Snapdragon 8 Gen 2. Inaczej jest w przypadku modelu Redmi K60E. Najtańszy wariant działa dzięki chipowi Dimensity 8200 SoC. Klienci mogą też wybierać spośród różnych wersji pamięci. Dostępne są modele z 8, 12 i 16 GB RAM oraz 128, 256 i 512 GB pamięci użytkowej.

Niedrogi smartfon z dobrymi parametrami

Jak widać, trzy warianty Redmi K60 (w Polsce POCO F5 Pro 5G) wyglądają całkiem bogato. Nic zatem dziwnego, że aż tyle osób postanowiło kupić swój egzemplarz w krótkim czasie po premierze. Jeżeli chodzi o jego cenę, to jest całkiem zachęcająca.

Chińczycy za swój smartfon musieli zapłacić w przeliczeniu 1500 złotych. Biorąc pod uwagę podatki itp., w Polsce możemy oczekiwać, że urządzenie zostanie wycenione na około 2000 zł. Ostateczny koszt będzie różnił się w zależności od wybranej wersji. Tak czy inaczej, jest to przedstawiciel średniej półki cenowej, jednak ze wcale nieprzeciętnymi parametrami.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xiaomi | Smartfony | Chiny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy