Najpierw orędzie króla, a potem AI. Rok 2022 w stacji TV podsumuje robot

Brytyjska stacja Channel 4 zdecydowała się na nietypowe podsumowanie roku, bo zaraz po klasycznym świątecznym orędziu króla Karola III w BBC, widzowie zobaczą program w wykonaniu hiperrealistycznego robota Ameca. 

Brytyjska stacja Channel 4 zdecydowała się na nietypowe podsumowanie roku, bo zaraz po klasycznym świątecznym orędziu króla Karola III w BBC, widzowie zobaczą program w wykonaniu hiperrealistycznego robota Ameca. 
Najpierw orędzie króla, a potem AI - robot Ameca w TV /Channel 4 /materiały prasowe

Jak poinformowała stacja Channel 4, jej tegoroczna wiadomość świąteczna dla widzów będzie w całości wygenerowana przez sztuczną inteligencję i przedstawiona przez jeden z najbardziej zaawansowanych robotów na świecie, czyli Amecę od brytyjskiego Engineered Arts. Prace nad tym rozwiązaniem trwają od wielu lat, ale robot już pod koniec 2021 roku zadziwił świat swoim realizmem w odwzorowaniu ludzkich ruchów i mimiki twarzy - potrafi się uśmiechać, marszczyć brwi, puszczać oczko czy podrapać się po nosie (na razie ruchoma jest górna część ciała robota, a dolna ze względu na większy stopień skomplikowania będzie gotowa za ok. 2 lata).

Reklama

Robot Ameca trafia do telewizji. Wygłosi "orędzie" świąteczne

Jak podkreślało wtedy Engineered Arts, roboty humanoidalne cieszą się coraz większym zainteresowaniem na świecie, więc firma ma zamiar udostępnić swoje rozwiązanie napędzane sztuczną inteligencją do zastosowania w szpitalach, bankach, punktach turystycznych, na masowych imprezach czy telewizji. I wygląda na to, że Ameca właśnie dostała swój pierwszy kontrakt TV, bo jak poinformował brytyjski kanał Channel 4, to właśnie ona wygłosi tegoroczne podsumowanie roku 2022 i odpowie przy okazji na kilka pytań dotyczących relacji z ludźmi.

Co ciekawe, żadna z kwestii, jakie wypowie robot, nie została napisana przez człowieka - wszystko zostanie wygenerowane przez zasilającą go sztuczną inteligencję. Wiemy już jednak, że w ramach analizy wzlotów i upadków 2022 roku ma powiedzieć, że "ludzkość nie powinna być ani szczęśliwa, ani smutna z powodu minionego roku i traktować go jako okazję do nauki, szansę na zmianę sposobu, w jaki myślimy o świecie i przypomnienie, by zawsze pomagać potrzebującym".

Ameca podzieli się też bardziej podnoszącym na duchu przekazem, że najlepszą cechą ludzi jest to, że zawsze znajdą powód do śmiechu i przypomni, że mamy "supermoc przynoszenia światu radości". Alternative Christmas Message, bo tak nazywa się robotyczne podsumowanie roku, zostanie wyemitowane 25 grudnia o godz. 17:25

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ameca | Robot
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy