Nie lubisz malować paznokci? Ten robot zrobi to za ciebie

Robot do malowania paznokci jest już testowany w USA. Robi to w kilka minut, a cała operacja kosztuje zaledwie 10 dolarów

Malowanie paznokci jest procesem długotrwałym i dla wielu pań, męczącym. Wizyta u kosmetyczki to także potrafi być wyzwanie. Nie zawsze są wolne terminy na taką wizytę, a niestety usługa nie należy do najtańszych. Na szczęście z pomocą przychodzi zaawansowana technologia. 

Najnowszy robot malujący paznokcie Clockwork poradzi sobie z pomalowaniem wszystkich paznokci obu dłoni w 10 minut. Koszt takiej operacji to zaledwie 10 dolarów.
Robot przypomina z wyglądu automat do podawania kawy połączony z drukarką 3D - jest prostokątną skrzynką z panelem z przodu. Najpierw należy wybrać odpowiedni kolor lakieru, którym chcemy pomalować paznokcie. Do wyboru jest 25 różnych kolorów.

Reklama

Zamówienie realizujemy u osoby, która nadzoruje robot w gabinecie kosmetycznym. Otrzymujemy nabój z lakierem, który umieszczamy w robocie i czekamy na kolejne komendy, które pojawią się na elektronicznym wyświetlaczu. 

Po chwili robot Clockwork prosi, aby położyć palec na czymś w rodzaju małego, nieruchomego statywu. Dzięki technice skanowania laserowego powstaje wirtualny model paznokcia, a już po chwili pojawia się końcówka z podajnikiem lakieru. Robot precyzyjnie nanosi lakier na paznokieć tworząc warstwę o idealnie równej grubości. 

Jedyna prośba do klientki korzystającej z usług robota do malowania paznokci to chwilowe powstrzymanie się od ruszania dłonią. Operację należy powtórzyć dziesięć razy wobec każdego palca. Po chwili wszystkie paznokcie są pomalowane.

Z usług robota do malowania paznokci można już skorzystać, choć jest on na razie w fazie testów. Roboty kosmetyczne Clockwork zostały eksperymentalnie ustawione w dziesięciu różnych miejscach w Stanach Zjednoczonych. Konstruktorzy chcą dowiedzieć się, jak jego pracę oceniają klientki. Na razie do skorzystania z jego usług konieczna jest osoba wydająca naboje z kolorem lakieru, ale w przyszłości będzie to usługa zamawiana przy użyciu automatu. Jeśli robot się sprawdzi, to dołączy do automatów wydających napoje, które są wszechobecne

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Roboty | kobiety
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy