Nowa funkcja Google Maps. Pomoże wejść do budynków

Znaleźliśmy adres, ale gdzie jest wejście do budynku? Już niedługo w jego znalezieniu pomoże nam aplikacja Google Maps. Popularna nawigacja na telefony zostanie wzbogacona o nową funkcję.

Google Maps testuje nową funkcjonalność

Wszyscy kochamy Google Maps. No dobra, prawie wszyscy, ale spośród użytkowników mobilnych nawigacji należymy do zdecydowanej większości. Nie ma w tym nic dziwnego, wszak aplikacja od Google działa dobrze, pokrywa praktycznie cały świat i ciężko znaleźć konkurencyjny program, który dałby nam tyle przydatnych funkcjonalności. 

A tych wkrótce będzie więcej. Okazuje się bowiem, że firma testuje właśnie nową opcję, która znacznie poprawi łatwość, z jaką będziemy mogli nie tylko dotrzeć pod dany adres, ale też wejść do samego budynku. Nie chodzi tu jednak o mapy wnętrz, a pewną kluczową informację w procesie nawigowania.

Reklama

Jak wejść do budynku?

Możliwe, że już niedługo do aplikacji zostanie włączona funkcja wskazywania tego, gdzie znajduje się wejście do budynku. Taka opcja została zauważona w wersji testowej Google Maps i prawdopodobnie za jakiś czas ukaże się aktualizacja udostępniająca to wszystkim użytkownikom.

Działanie w tym wypadku jest całkiem proste. Jeżeli wskażemy konkretny budynek, do którego prowadzi trasa, aplikacja Google Maps na miejscu wskaże nam, gdzie dokładnie znajduje się wejście do budynku. Te będzie widoczne po odpowiednim przybliżeniu mapy. Z pewnością nie wszystkie budynki od razu będą zaopatrzone w taką informację. Mimo wszystko będzie do przydatne podczas wyprawy w nowe miejsce, np. do dużego biurowca czy innego sporego budynku.

Alternatywa dla Google Maps

Jeśli szukasz alternatyw dla Google Maps, istnieje kilka godnych uwagi opcji, które oferują różne funkcje i priorytety, takie jak prywatność, funkcje offline, czy specjalistyczne mapy dla pieszych i rowerzystów lub kierowców:

  • OsmAnd - Ta aplikacja oparta na OpenStreetMap oferuje zaawansowane opcje nawigacji, mapy dostępne offline, a także specjalistyczne mapy dla pieszych, rowerzystów, i więcej. Jest ceniona za swoją prywatność i brak reklam;
  • Waze - Choć jest własnością Google, aplikacja ta różni się od Google Maps poprzez silne zaangażowanie społeczności użytkowników, którzy dostarczają dane w czasie rzeczywistym o ruchu drogowym, policji i innych wydarzeniach na drodze;
  • Apple Maps - Dostępna wyłącznie dla użytkowników urządzeń Apple, ta aplikacja koncentruje się na ochronie prywatności, oferując nawigację oraz możliwość pobierania map do użytku offline bez zbierania danych o użytkowniku do celów reklamowych;

Ja przy Google Maps zostaję - lepsze wrogiem dobrego!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mapy Google | Nawigacja | Apple | Apple Maps
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy