Obraz z telefonu na TV. Jak podłączyć smartfon i telewizor?

Jak podłączyć telefon do telewizora? W ten sposób będziemy mogli obejrzeć zdjęcia z wakacji na dużym ekranie, czy wyświetlić filmy i seriale. Jest kilka sposobów na to, aby wyświetlić obraz z telefonu na telewizorze. Sprawdź, który będzie dla Ciebie najlepszy.

Jak podłączyć telefon do telewizora?

Aby skorzystać z naszego smartfona i wyświetlić treści na telewizorze, konieczne jest połączenie obu urządzeń. Istnieją dwa rodzaje sposobów na to połączenie:

Reklama
  1. Połączenie bezprzewodowe
  2. Połączenie przewodowe
  • Za pomocą różnych rodzajów kabli, takich jak HDMI czy USB.

Która metoda podłączenia telefonu do telewizora jest najlepsza? To zależy. Warto dobrać taką, która najlepiej wykorzysta technologię obsługiwaną przez telewizor. Poniżej przybliżamy poszczególne z metod.

Jak podłączyć telefon do TV przez WiFi?

Duża część osób korzysta z domowej sieci WiFi, co czyni ją najbardziej oczywistym wyborem do połączenia telefonu z telewizorem. Aby użyć tej metody, oba urządzenia muszą być podłączone do tej samej sieci WiFi. Jest to szczególnie przydatne, gdy nie chcemy używać kabli.

Aby połączyć telefon z telewizorem przez WiFi, musimy mieć zainstalowaną odpowiednią aplikację na smartfonie. Na urządzeniach z systemem Android możemy skorzystać z Smart View, a na iOS (iPhone) z aplikacji Screen Mirror+. Po wybraniu połączenia należy je zaakceptować na obu urządzeniach (na telefonie i telewizorze), aby cieszyć się obrazem na dużym ekranie.

Jak użyć WiFi Direct?

WiFi Direct to technologia umożliwiająca bezpośrednie połączenie dwóch urządzeń przez WiFi, bez konieczności korzystania z tradycyjnej sieci WiFi obsługiwanej przez router. Działa ona w sposób podobny do technologii Bluetooth, ale oferuje wyższą przepustowość oraz większy zasięg.

Inną metodą bezprzewodowego połączenia jest skorzystanie z WiFi Direct. To przydatne dla osób nieposiadających w domu sieci WiFi. Aby z niej skorzystać, należy włączyć funkcję WiFi Direct w telefonie i połączyć się z nim za pomocą telewizora.

Podłączenie telefonu do TV - bluetooth

Dobrą opcją jest wykorzystanie łączności Bluetooth do połączenia telefonu z telewizorem. W obu urządzeniach należy włączyć moduł Bluetooth, a następnie połączyć je ze sobą poprzez wyszukanie dostępnych urządzeń i wybranie telewizora. Nie powinno być z tym problemu. Współczesne urządzenia standardowo są wyposażone w tę metodę łączności.

Telefon do telewizora - kabel HDMI

Popularną metodą przewodowego połączenia jest wykorzystanie kabla HDMI. Jest to specyficzna opcja, która wymaga posiadania telefonu z wejściem micro HDMI. Po podłączeniu końcówki micro HDMI do telefonu i standardowej końcówki do telewizora, należy wybrać odpowiednie źródło sygnału na telewizorze.

W przypadku korzystania z kabla MHL warto wybrać wariant umożliwiający jednoczesne ładowanie telefonu, aby uniknąć przerywania korzystania z naszego urządzenia mobilnego, gdy zabraknie mu energii.

Kabel USB - tak podłączysz telefon do telewizora

Standardową metodą na połączenie przewodowe jest ta z wykorzystaniem kabla USB. Wystarczy podłączyć jedną końcówkę kabla do telefonu, a drugą do portu USB w telewizorze. Następnie należy zmienić ustawienia w telefonie, umożliwiając udostępnianie plików multimedialnych na urządzeniu zewnętrznym.

Praktycznie każdy telefon posiada jakąś formę USB, podobnie jak telewizory produkowane już od wielu lat.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: telewizor | telefon | Smartfon | Bluetooth
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama