OK Google. 20 rzeczy, o które najczęściej pytamy asystenta głosowego
OK Google to hasło, które na stałe zagościło w naszym słowniku. To właśnie tym zwrotem możemy uruchomić Asystenta Google. Funkcja ta zmieniła na zawsze korzystanie ze smartfonów. Jak rozmawiać z asystentem Google i jakie pytania zadajemy mu najczęściej?
Asystent Google jest funkcją wbudowaną w urządzenia z systemem Android. Działa na takich samych zasadach, jak Siri w przypadku telefonów z iOS czy Alexa na urządzeniach Amazon.
Jest to nasze wirtualne wsparcie oparte na sztucznej inteligencji. Może zarządzać naszym smartfonem, wykonywać przekazane mu zadania oraz odpowiadać na pytania. Możemy korzystać z niego za pomocą klawiatury ekranowej, jak i głosu.
Funkcja Asystenta Google dostępna jest na każdym telefonie czy tablecie, który posiada system Android 5.0 lub nowszy. Urządzenie musi również spełniać dodatkowe wymagania.
Konieczne jest posiadanie aplikacji Google Play, aplikacji Google 6.13 (lub nowszej) oraz minimum 1 GB wolnej pamięci. Posiadacze iPhone’a mogą zrezygnować z Siri i rozpocząć korzystanie ze wsparcia od Google, lecz do tego muszą pobrać stosowną aplikację.
Uruchomienie Asystenta Google może wydawać się problematyczne. Wszystko przez jego konfigurację. Aby zacząć pracę z asystentem, konieczne jest przytrzymanie przycisku ekranu głównego na urządzeniu.
Włączenie aktywacji głosowej jest możliwe przez komendę "OK Google". Prosimy asystenta, by uruchomił "Ustawienia Asystenta". Tam w sekcji "Popularne ustawienia" powinna znajdować się zakładka "Voice Match".
Dzięki funkcji głosowej możemy korzystać z asystenta nawet w momencie, gdy urządzenie jest zablokowane.