Spotify podnosi ceny. Skończyły się dobre czasy

Jedna z najpopularniejszych platform streamingowych na świecie wprowadza zmiany dla użytkowników. Spotify podnosi ceny niemal wszystkich wersji abonamentów. Co ciekawe, więcej zapłacą póki co użytkownicy z tylko jednego kraju.

Cena Spotify Premium idzie w górę

Już od jakiegoś czasu mówiło się o nadchodzącej podwyżce ceny Spotify Premium. Nie było jednak pewnym, które warianty abonamentu zdrożeją, jak duże będą podwyżki i w których krajach zostaną wdrożone. Teraz sprawa stała się jasna. Spotify będzie droższe, ale póki co tylko w jednym kraju.

Platforma streamingowa oficjalnie poinformowała o tym, że cena abonamentu Spotify w USA idzie w górę. Podwyżka dotyczyć będzie niemal wszystkich wersji pakietów. Jak konkretnie prezentują się podwyżki?

Reklama
  • Pakiet standardowy - 11,99 USD (1 dolar więcej)
  • Pakiet Duo dla dwóch użytkowników - 16,99 USD (2 dolary więcej)
  • Konto rodzinne - 19,99 USD (3 dolary więcej) 

Jedyny pakiet, który nadal będzie oferowany w starej cenie to Premium dla studentów. Te osoby nadal zapłacą 5,99 USD.

Spotify w Polsce będzie droższe?

Podwyżka cen Spotify w USA to dopiero początek. Już teraz mówi się o rozszerzeniu podwyżek na użytkowników w innych państwach, m.in. w Wielkiej Brytanii czy Australii. Na szczęście na liście potencjalnych państw objętych podwyżką (póki co) nie ma Polski.

Możliwe, że jako użytkownicy platformy jesteśmy póki co bezpieczni, jednak ostatecznie i tak powinniśmy liczyć się z ewentualnym wzrostem kosztów. Z drugiej strony o uwagę Polaków walczą skutecznie i inne platformy, jak choćby Tidal, który w pakiecie rodzinnym dla 6 osób kosztuje zaledwie 34,99 zł. A ile kosztuje Spotify?

Ile kosztuje Spotify Premium w Polsce?

Obecnie ceny Spotify w Polsce można podzielić na 4 warianty, zależnie od tego, czy jesteśmy studentami i w ile osób korzystamy z aplikacji. Za Spotify trzeba zapłacić:

  • Plan indywidualny - 23,99 zł
  • Pakiet Duo - 30,99 zł
  • Pakiet rodzinny (6 osób) - 37,99 zł
  • Pakiet studencki - 12,99 zł

Podwyżka cen Spotify w Polsce miała miejsce na początku tego roku. Informowaliśmy o niej w styczniu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Spotify | Streaming
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy