Telewizory LG dosłownie padają. Potężne urządzenia wycofywane

Osoby, które zakupiły 86-calowe telewizory marki LG, mogły się mocno zdziwić, gdy zobaczyły swoje nowiutkie urządzenia leżące na podłodze w opłakanym stanie. Wszystko za sprawą źle zaprojektowanych stojaków, które nie są w stanie utrzymywać tak sporego sprzętu w pionie.

W ostatnich latach mogliśmy obserwować pewien trend związany z telewizorami. Otóż ich ekrany stawała się coraz większe, a stojaki podtrzymujące urządzenie coraz drobniejsze. Zapewne niejedna osoba zdążyła zadać sobie pytanie, czy przypadkiem nie poszło to wszystko za daleko i czy jakiś telewizor przypadkiem nie przypłaci tego "swoim życiem".

Spadające telewizory

Jak się okazuje, ofiarą niewystarczająco stabilnych stojaków stały się telewizory LG o przekątnej ekranu wynoszącej 86 cali. Mowa o modelach oznaczonych jako 86UQ8000AUB, 86UQ7590PUD, 86UQ7070ZUD i 86NANO75UQA, których numery seryjne zaczynają się od 202RM, 203RM, 204RM, 205RM, 206RM, 207RM i 208RM.

Reklama

Amerykańska Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów otrzymała łącznie 12 doniesień o samoprzewracających się telewizorach. Przedstawiciele LG twierdzą, że z ich stojaki wszystko jest w porządku, a wspomniane wypadki zostały spowodowane przez niewłaściwy montaż, za który odpowiadają kupujący.

Rzeczone telewizory ważą około 45 kilogramów, w związku z czym ich upadek może spowodować poważne urazy, gdyby w pobliżu akurat znajdowała się jakaś osoba, a w szczególności dziecko.

Wadliwe produkty były sprzedawane głównie na terenie Stanów Zjednoczonych w okresie od marca do września ubiegłego roku, w związku z czym istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że nabył je ktoś z Polski. Jeśli tak się stało, należy zgłosić się do południowokoreańskiego przedsiębiorstwa w celu naprawy. 

Czytaj na Antywebie | Kobiece piersi w social mediach coraz bliżej? Facebook i Instagram intensywnie myślą

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: LG | Telewizor
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy