To będzie największy elektryczny prom na świecie. Pomieści 2100 osób i 226 samochodów

Incat, tasmański konstruktor szybkich katamaranów, ogłosił, że ​​do 2025 roku zamierza dostarczyć argentyńskiemu operatorowi Buquebus największy na świecie elektryczny prom pasażerski.

Incat, tasmański konstruktor szybkich katamaranów, ogłosił, że ​​do 2025 roku zamierza dostarczyć argentyńskiemu operatorowi Buquebus największy na świecie elektryczny prom pasażerski.
Incat szykuje największy na świecie bezemisyjny lekki prom elektryczny /materiały prasowe

Po raz pierwszy o planach włączenia tej jednostki do floty argentyńskiego przewoźnika dowiedzieliśmy się już w 2019 roku, ale teraz producent, czyli tasmańska firma Incat, jest gotowy podzielić się szczegółami dotyczącymi tego elektrycznego promu, który - mierząc 130 metrów długości i 32 metry szerokości - będzie największym na świecie.

Incat - największy elektryczny prom na świecie

Mowa o bardzo oryginalnym projekcie składającym się z dwóch aluminiowych kadłubów połączonych z sekcją pomostową, który zmieścić ma 2100 pasażerów (łącznie z załogą) i 226 samochodów. Co ciekawe, oryginalny projekt zakładał silniki gazowe spalające skroplony gaz petrochemiczny, czyli LPG, ale przewoźnik zdecydował się na zmianę i poprosił producenta o zastąpienie ich silnikami elektrycznymi.

Reklama

W wersji gazowej prom osiągać miał prędkość maksymalną ok. 70 km/h, co nie będzie możliwe w przypadku wersji elektrycznej i jak informuje Riviera Maritime Media, obecnie mówi się o ok. 45 km/h.

Nowy prom będzie zawierał generatory wielopaliwowe jako środek tymczasowy, dopóki nie zostaną wprowadzone rozwiązania do ładowania na lądzie - wtedy moduły zbiornika paliwa/generatora zostaną usunięte, a statek będzie działał wyłącznie na napędzie elektrycznym. Chowane kable ładujące, obsługujące szybkie ładowanie od 30 do 40 minut, a także doładowania w ciągu nocy, zostaną zainstalowane na lewej i prawej burcie.

Incat pracować ma obecnie z dostawcami rozwiązań do jednostek elektrycznych i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Buquebus może spodziewać się dostawy "największego na świecie bezemisyjnego lekkiego promu" w 2025 roku.

Czytaj na Antywebie | Twierdzą że znaleźli sposób na "dryftujące" analogi w Switchu. Koniec irytującego problemu?

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy