Ukraińcy wyzwalają, a Ukrposhta stawia takie "kosmiczne" kontenery

Ukrposhta, czyli ukraiński odpowiednik Poczty Polskiej, przygotowana jest do wielkiej kontrofensywy. Na wyzwolonych terenach szybko pojawią się pierwsze mobilne urzędy pocztowe.

Ukrposhta, czyli ukraiński odpowiednik Poczty Polskiej, przygotowana jest do wielkiej kontrofensywy. Na wyzwolonych terenach szybko pojawią się pierwsze mobilne urzędy pocztowe.
Ukraińcy wyzwalają, a Ukrposhta stawia takie "kosmiczne" kontenery /Ukrposhta /materiały prasowe

Ukrposhta, czyli ukraiński odpowiednik Poczty Polskiej, informuje, że jest przygotowana na postępy w wyzwalaniu okupowanych przez Rosjan terytoriów Ukrainy. Przedsiębiorstwo zakupiło dziesiątki kontenerów, które będą pełniły rolę tymczasowych urzędów pocztowych.

— Widzieliśmy już, do czego zdolni są rosyjscy barbarzyńcy. A ich okrucieństwa w rejonie Chersonia tylko potwierdzają miano kraju terrorystycznego. W moich podróżach służbowych do obwodu ługańskiego, donieckiego i innych terytoriów frontowych, zrozumiałem, co nas tam czeka. Niestety, będzie to zniszczona infrastruktura, bo okupant kieruje się jedną zasadą "jak nie moje, to niczyje" — przyznał Ihor Smilański, dyrektor Generalny Ukrposhty.

Reklama

Ukraińska poczta przygotowana do kontrofensywy

Mobilne kontenery są świetnie wyposażone. Nie tylko można do nich dostarczać listy i przesyłki, ale również pracownicy będą mieli stały kontakt z placówkami w całym kraju. Komunikacja z całym światem będzie bowiem odbywała się za pomocą kosmicznego internetu Starlink od firmy SpaceX i samego Elona Muska.

Ihor Smilański pochwalił się, że mobilne urzędy pocztowe mogą rozpocząć swoją działalność już 2-3 dni po wyzwoleniu tymczasowo okupowanych przez Rosjan obszarów obwodu donieckiego, zaporoskiego czy chersońskiego. Żołnierze i mieszkańcy będą mogli szybko i bezpiecznie nadać listy czy paczki, a kurierzy dostarczą je w 1-2 dni robocze w dowolne miejsce kraju (oczywiście wolne od agresora).

Kosmiczny internet Starlink odgrywa ogromną rolę w wojnie w Ukrainie. Dzięki niemu, nie tylko żołnierze mogą cały czas być w kontakcie z centrum dowodzenia, ale również za jego pomocą można, jak widzimy, w piorunującym tempie uruchomić mobilne placówki pocztowe i połączyć najróżniejsze obszary kraju z całym światem. Szczególnie jest to ważne w realiach dokonywanych ogromnych zniszczeń w ukraińskich miastach przez rosyjską armię. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Starlink | kosmiczny internet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama