W ChatGPT porozmawiasz teraz ze Świętym Mikołajem

ChatGPT dostał na Boże Narodzenie wyjątkową aktualizację. Dzięki nowej funkcji wprowadzonej przez OpenAI możliwa jest teraz rozmowa głosowa ze Świętym Mikołajem. Jak aktywować głos Świętego Mikołaja w ChatGPT? I czy każdy może z nim porozmawiać?

ChatGPT dostał na święta głos Świętego Mikołaja
ChatGPT dostał na święta głos Świętego MikołajaNICOLAS MAETERLINCK / BELGA MAG / Belga via AFPAFP

Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia OpenAI zaprezentowało nową funkcję swojego modelu AI. Użytkownicy mogą teraz porozmawiać z wirtualną symulacją Świętego Mikołaja w zaawansowanym oraz standardowym trybie głosowym.

Funkcja działa na urządzeniach mobilnych z systemem iOS i Android, w aplikacjach na Windows i MacOS oraz na stronie chatgpt.com. Aby aktywować Mikołaja, wystarczy dotknąć ikony płatka śniegu obok paska tekstowego lub wybrać odpowiedni głos w ustawieniach trybu głosowego.

Rozmowy z Mikołajem będą dostępne na całym świecie aż do początku stycznia. Interakcje te nie zapisują się w historii czatu ani nie wpływają na pamięć modelu. To oznacza, że sztuczna inteligencja nie będzie pamiętać tego, co powiedzieliśmy Mikołajowi w poprzednich rozmowach. Rozmowy te nie będą także używane do treningu modeli ani nie będą przechowywane przez OpenAI dłużej niż 30 dni.

Dodatkowy prezent świąteczny od OpenAI

W ramach świątecznej kampanii nazwanej „12 dni OpenAI” firma przygotowała dla użytkowników jeszcze jedną niespodziankę. OpenAI jednorazowo zresetuje limity czasu korzystania z zaawansowanego trybu głosowego, co pozwoli każdemu spróbować rozmowy z wirtualnym Mikołajem, nawet jeśli wcześniej wykorzystali już swoje dostępne minuty.

Nowe funkcje w zaawansowanym trybie głosowym

Świąteczne uaktualnienie to jednak nie jest jedyna nowość w ChatGPT. OpenAI ogłosiło, że funkcje wideo i udostępniania ekranu w trybie głosowym zaczynają już trafiać do użytkowników. Dzięki nim można pokazać ChatowiGPT swoje otoczenie lub zaprezentować treści na ekranie w czasie rzeczywistym. Jest to funkcja, którą OpenAI zapowiadało już od wydania wersji ChatGPT 4o w maju tego roku.

Dostęp do tych funkcji będą mieli abonenci wersji Plus i Pro w większości krajów, choć mieszkańcy Unii Europejskiej będą niestety musieli na nie poczekać nieco dłużej. Użytkownicy korporacyjni i edukacyjni uzyskają natomiast dostęp do funkcji wideo w styczniu.

PolsatPolsat
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas