Acura zapowiada elektryczny samochód ZDX 2024. Firma udostępnia teaser

2024 ZDX to pierwszy samochód elektryczny, który ma pojawić się w ofercie marki Acura należącej do firmy Honda. Pojazd zostanie zaprezentowany później w tym miesiącu. Producent udostępnił teaser poświęcony temu autu. Przy okazji Acura ujawniła dokładny dzień premiery samochodu 2024 ZDX. Zobaczmy go w trakcie Monterey Car Week.

Honda jest jednym z wielu firm motoryzacyjnych, która stawia na silniki elektryczne. Plany producenta obejmują także marki, których jest właścicielem. Nie inaczej jest w przypadku firmy Acura należącej do japońskiego koncernu, który szykuje się do premiery elektrycznego samochodu 2024 ZDX.

Acura udostępnia teaser poświęcony 2024 ZDX

Acura podgrzewa atmosferę przed premierą samochodu elektrycznego 2024 ZDX i udostępniła zajawkę, na której zaprezentowano przód pojazdu. Grafika ujawnia nam dosyć futurystycznie zaprojektowane auto z ciekawymi światłami oraz podświetlanym przodem maski. Za wiele tu nie widać, ale teaser zawiera pewną konkretną informację. Tą jest data prezentacji samochodu.

Reklama

Acura 2024 ZDX to elektryczne auto, którego premiera odbędzie się w połowie tego miesiąca. Nastąpi to 17 sierpnia w trakcie imprezy Monterey Car Week. Tego dnia poznamy znacznie więcej szczegółów związanych z tym pojazdem, które to na razie owiane są tajemnicą.

Honda stawia na rozwiązania Google

Honda, a więc również Acura planuje implementować we własnych samochodach elektrycznych rozwiązania Google. Mowa o platformie Android Auto i innych produktach giganta z Mountain View. Marka ogłosiła własne plany w czerwcu. Wiemy, że kierowcy mają otrzymać dostęp do ulepszonej wersji Map Google, która może planować zoptymalizowane trasy ze stacjami ładowania po drodze i lepiej oszacować czas potrzebny do dotarcia do celu. Następnie mamy Asystenta Google, który pozwoli na wykonywanie wielu czynności bez udziału rąk.

Auta marki Acura są luksusowe. To oznacza, że właściciele mogą spodziewać się rozwiązań z segmentu premium. Wśród nich będzie system audio opracowany przez specjalistów z firmy Bang & Olufsen. Warto dodać, że samochód ZDX 2024 został zaprojektowany w Acura Design Studio w południowej Kalifornii i ma pewne inspiracje zapożyczone z modelu Precision EV. Pojazd ma bazować na platformie baterii GM Ultium, ale wiemy, że Honda od 2025 r. planuje korzystać z własnego rozwiązania o nazwie e:Architecture.

INTERIA.PL/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: motoryzacja | Honda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy