Kosmiczni turyści udadzą się do rakiety na pokładach elektrycznych pickupów Rivian R1T

SpaceX dostarcza astronautów do rakiety Falcon na pokładach elektrycznych Modeli X od Tesli, a Blue Origin będzie przewoziło kosmicznych turystów do rakiety New Shepard na pokładach elektrycznych pickupów od Riviana.

Co najmniej dwa prototypy R1T dostrzeżono w środę na pustyni, gdzie firma szefa Amazonu testuje swoją rakietę i kapsułę do turystycznych lotów w kosmos. Dlaczego akurat zdecydowano się na Riviany? Ponieważ nie tylko jednym z największych udziałowców firmy jest właśnie Jeff Bezos, ale również ze względu na fakt, że są one elektryczne i pokonując bezdroża teksańskich pustyń, czują się jak ryby w wodzie.

Co ciekawe, Amazon od jakiegoś czasu pracuje nad swoją elektryczną furgonetką dostawczą na bazie Riviana. W sumie złożono już ponad 100 tysięcy zamówień na elektrycznego pickupa R1T, który jest konkurentem Cybertrucka od Tesli. Kolejne 100 tysięcy zamówił sam Amazon. Pierwsze pojazdy powinny trafić do klientów za kilka miesięcy, ale najwyraźniej firma Jeffa Bezosa ma pierwszeństwo do ich regularnego użytkowania już teraz.

Reklama

Rivian R1T ma dysponować zasięgiem na poziomie 480 kilometrów, pozwolić na transport do 5 ton ładunku i kosztować w najtańszej wersji 75 tysięcy dolarów. Rivian ma przed sobą świetlaną przyszłość. Eksperci uważają, że gdy pojazdy już trafią do sprzedaży, zainteresowanie nimi może dorównać Cybertruckowi od Tesli, a to ze względu na fakt, że pojazdy te mogą idealnie spełniać rolę zarówno miejskich dostawczaków, jak i wołów roboczych.

Źródło: GeekWeek.pl/Electrek / Fot. Blue Origin

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL