Najszybsza na świecie kosiarka do trawy teraz wyciąga 240 km/h (film)

Honda udoskonaliła swoją kosiarkę do trawy i teraz ten czerwony potworek może rozpędzić się do zawrotnej prędkości 240 km/h. Zobaczcie, jak wygląda najszybsza kosiarka świata.

W 2013 roku Honda zbudowała najszybszą na świecie kosiarkę do trawy o nazwie Mean Mower. Rozpędzała się do setki w zaledwie 4 sekundy i osiągała 186 km/h. Później nieco ją zmodyfikowano i inżynierom udało się ją rozpędzić do 210 km/h.

Pojazd powstał na bazie seryjnie produkowanej kosiarki, ale sporo elementów zostało zastąpionych zamiennikami z włókna szklanego. Na jej pokładzie znalazł się też zmodyfikowany silnik z motocykla.

Kilka miesięcy temu Honda postanowiła zaprezentować nową wersję swojego kosiarza drogowego o nazwie Mean Mower II. Sercem maszyny stał się silnik CBR1000RR, który pozwala czerwonej kosiarce rozpędzić się do setki w 3 sekundy i osiągnąć zawrotną prędkość 216 km/h (ma moc nawet na 240 km/h). Jako ciekawostkę możemy dodać, że dysponuje ona oponami z legendarnego, sześciokołowego bolidu F1, Tyrrela P34.

Reklama

Japończycy chwalą się, że nie jest to już tylko najszybsza kosiarka na Ziemi, ale również w całym Wszechświecie. Inżynierowie z Hondy muszą ustanowić nowy rekord świata i oficjalnie zdetronizować Norwegów z ich zielonym Vikingiem T6, który rozpędził się do 214 km/h.

Na razie nie wiadomo, kiedy dojdzie do próby pobicia rekordu, ale wiadomo, że za sterami kosiarki zasiądzie nikt inny jak Jess Hawkins, kierowca wyczynowy i była mistrzyni Wielkiej Brytanii w kartingu. Japończycy zamierzają rozpędzić kosiarkę do aż 240 km/h.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Honda

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy