Być fit w nowym roku. 10 aplikacji do ćwiczeń, które w tym pomogą

To jedno z najczęstszych postanowień noworocznych. Chcesz w 2023 zrzucić zbędne kilogramy, poprawić kondycję, rozpocząć regularne ćwiczenia fizyczne? To wyzwanie, ale jest też dobra wiadomość - istnieją aplikacje na smartfony, które bardzo nam w tym pomogą. Nie tylko ułożą plan treningowy, ale także przypilnują, aby wykonać właściwą liczbę powtórzeń. Oto 10 najbardziej popularnych aplikacji do ćwiczeń, które w tym pomogą.

7 Min Ćwiczenia - Fitness

Aplikacja jest skierowana do wszystkich, którzy nie mają dużo czasu na codzienne ćwiczenia. Kluczem do poprawienia sprawności fizycznej i kondycji ma być intensywny trening każdego dnia, który ma trwać ok. 7 minut. W postaci animacji 3D aplikacja zaproponuje ćwiczenia, które nie wymagają żadnego sprzętu i można je bezpiecznie wykonywać w domu. Aplikację proponującą ćwiczenia trwające 7 minut polubiło przeszło 3 miliony użytkowników.

Under Armour Map My Fitness

Aplikacja pozwala zaplanować regularne treningi i jednocześnie zapewnia, że posiada narzędzia wspomagające motywację do osiągnięcia zaplanowanych celów. Każdy może skorzystać z indywidualnych treningów przygotowanych przez zespół ekspertów Under Armour. Aplikacja śledzi postępy treningowe każdej osoby i udziela wskazówek, jak poprawić ćwiczenia. Twórcy aplikacji chwalą się, że można w niej znaleźć pomysły na własne treningi ponad 60 milionów entuzjastów fitnessu.

Reklama

Map My Fitness

Dzięki aplikacji Map My Fitness jesteśmy w stanie mierzyć własną aktywność fizyczną na urządzeniach z systemem iOS. Program poinformuje nas nie tylko o czasie i przebytej trasie, ale również liczbie spalonych kalorii. Wynikami możemy dzielić się ze znajomymi, podobnie zresztą jak informacjami o tym, co takiego jemy i jak bardzo dbamy o odpowiedni bilans energetyczny.

8fit - Fitness na co dzień

Twórcy aplikacji 8fit zapewniają, że zdrowy tryb życia staje się prosty. Szybkie rezultaty treningów możemy osiągnąć dzięki dopasowanym planom żywieniowym, które łatwo wprowadzić w życie. Treningi są zaplanowane przez ekspertów. Aplikacja uczy, jak stracić na wadze za pomocą zdrowej diety i systematycznej aktywności fizycznej. Możesz ćwiczyć, gdziekolwiek zechcesz: w domu, w parku, w hotelu, czy nawet na łódce. Ćwiczenia z aplikacją poprawiają sylwetkę, zwiększają wytrzymałość i kondycję.

Czytaj także | My żyjemy w 2023, podczas gdy Samsung w 2040. Przynajmniej w kwestii ekranów

Aerobiczna szóstka Weidera A6W

To aplikacja dla wszystkich, którym marzy się płaski brzuch. Aerobiczna szóstka Weidera A6W zaplanuje takie ćwiczenia przez cały okres treningu, aby skutecznie zrzucić zbędne kilogramy. Dzięki przejrzystemu rozplanowaniu aktywności na każdy dzień, nie trzeba obawiać się, czy uda nam się utrzymać regularność treningu. Darmowa wersja zawiera pewne ograniczenia, które odblokowują się po uiszczeniu drobnej opłaty. Aplikacja jest w polskiej wersji językowej.

BetterMe: Trening i Dieta

Aplikacja dopasowuje programy ćwiczeń dla różnych części naszego ciała, które pomagają szybciej zdobyć formę. W aplikacji znajdziecie także m.in. wskazówki, sztuczki i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, pomiar picia wody, licznik kroków oraz treningi jogi i chodzenia.

HIIT - aplikacja do ćwiczeń

Intensywny trening interwałowy HIIT opracowany został z myślą o profesjonalistach przygotowujących się do zawodów. Bardzo szybko jednak zaczęły z niego korzystać także osoby, uprawiające sport amatorsko, głównie ze względu na możliwość szybkiego spalenia tkanki tłuszczowej. Trening HIIT trwa nie więcej niż 30 minut. HIIT polega na przeplataniu tempa wykonywanych ćwiczeń. Są to krótkie okresy intensywnego wysiłku przerywane ćwiczeniami cardio w umiarkowanym tempie. Do treningu wpleść można dowolny rodzaj ćwiczeń, od jazdy na rowerze, przez bieganie czy ćwiczenia siłowe.

Home Workouts - No Equipments

To kolejna aplikacja dla tych, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z fitnessem, a nie posiadają żadnych specjalistycznych przyrządów i gadżetów. Twórcy aplikacji zapewniają, że brak sprzętu to osobisty trener, który poprowadzi Twoje treningi i Twoją ewolucję fizyczną. W ciągu zaledwie kilku minut dziennie możesz budować mięśnie, schudnąć i zachować formę w domu lub na siłowni. Wszystkie treningi zostały zaprojektowane przez profesjonalnego trenera fitness i kulturystyki. Każde ćwiczenie ma swoje odpowiednie objaśnienie, ilustracyjne obrazy i wideo objaśniające, dzięki czemu można je poprawnie wykonać.

JEFIT - śledź swój trening

Aplikacja ma pomóc pozbyć się zbędnych kilogramów, zyskać większą sprawność fizyczną. Można planować, śledzić i rejestrować swój trening w domu lub na siłowni. JEFIT posiada bibliotekę ćwiczeń zawierającą ponad 1400 ćwiczeń i tysiące planów treningowych. Dzięki wbudowanemu licznikowi czasu odpoczynku i intuicyjnemu systemowi rejestrowania ćwiczeń JEFIT przenosi Twoje treningi na wyższy poziom. Niezależnie od tego, czy szukasz planu kulturystycznego, czy ćwiczeń z ciężarem w domu - JEFIT ma plan dla każdego.

Nike Training Club

To typowa aplikacja do ćwiczeń w domu. Dzięki niej zyskasz dostęp do ponad 200 darmowych treningów oraz ukierunkowanych programów treningowych. Aplikacja Nike Training Club ustali idealny trening dla każdego - od pobudzających ciało praktyk jogi po sesje na zbudowanie masy mięśniowej. Regularne ćwiczenia z Nike Master Trainers podczas różnych zajęć trwają od 5 do 50 minut. Treningi można wykonywać kiedykolwiek i gdziekolwiek - w domu, na siłowni lub na świeżym powietrzu. Aplikacja posiada także bezpłatną bibliotekę nagrań wideo treningu innych osób, z których można czerpać inspirację.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: fitness
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama