Obiad z polskim astronautą na aukcji WOŚP. Wylicytuj wyjazd do centrum ESA

Sławosz Uznański również gra z WOŚP i jeśli chcecie osobiście poznać polskiego astronautę, to teraz nadarza się ku temu dobra okazja. W ramach aukcji dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można wylicytować obiad z Uznańskim oraz zwiedzanie EAC. W tym miejscu Europejska Agencja Kosmiczna szkoli astronautów.

Przed nami 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W akcję od lat angażuje się Allegro, które organizuje spotkania ze znanymi osobami. W tym roku na liście jest Sławosz Uznański, czyli pierwszy polski astronauta mający polecieć jesienią na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Reklama

Wylicytuj obiad ze Sławoszem Uznańskim oraz zwiedzanie EAC

W ramach specjalnej akcji zorganizowanej dla WOŚP można wylicytować spotkanie ze Sławoszem Uznańskim w postaci wspólnego obiadu. Polski astronauta obiecuje odpowiedzieć na różne z zadawanych pytań i z pewnością będzie to świetna okazja do lepszego poznania tajników jego przygotowań do lotu w kosmos, który odbędzie się w drugiej połowie 2024 r.

Zwycięzca licytacji będzie mógł również zwiedzić EAC, czyli Europejskie Centrum Astronautów należące do Europejskiej Agencji Kosmicznej i zlokalizowane w niemieckiej Kolonii. Jest to serce szkoleń dla astronautów ESA, gdzie początek mają wszystkie misje załogowe. Obiekt ma m.in. makietę europejskich modułów Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, gdzie odwzorowano pewne pomieszczenia oraz wyposażenie znajdujące się na ISS. Jest to część dużej hali treningowej. 

W EAC odbywają się szkolenia astronautów z różnych zakątków globu i przebywa tam obecnie Sławosz Uznański, który przygotowuje się do lotu na Międzynarodową Stację Kosmiczną. W tym miejscu jest również basen, w którym załoga ISS przygotowuje się przed spacerami kosmicznymi.

Licytacja spotkania z polskim astronautą dla WOŚP do poniedziałku

Aukcja dla WOŚP odbywa się w platformie Allegro i zostanie zakończona w najbliższy poniedziałek. Koniec nastąpi 29 stycznia o godzinie 09:54:31. Zwycięzca może liczyć na spotkanie ze Sławoszem Uznańskim oraz zwiedzanie EAC do końca tego roku. Konkretny termin zostanie ustalony pomiędzy obiema stronami. Tutaj warto jednak mieć na uwadze, że dodatkowe koszty (w tym dojazd do Kolonii czy ewentualne noclegi) pokrywa z własnej kieszeni zwycięzca.

Polecamy na Antyweb: Nie masz telewizora? Abonament RTV i tak musisz zapłacić

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sławosz Uznański | astronauta | ESA | Kosmos | WOŚP | aukcja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy