Zorza polarna widoczna z Polski. Tym razem nie tylko nad Bałtykiem!

W niedzielę w Polsce można było obserwować zorzę polarną. Choć najciekawszy widok mieli mieszkańcy Wybrzeża, to wspaniałe zjawisko widoczne było również z miejscowości położonych znacznie bardziej na południe.

Zorza polarna jest wyjątkowo spektakularnym zjawiskiem. Miłośnicy oglądania nocnego nieba mieli w niedzielę, 26 lutego kolejny raz szansę oglądać to zjawisko na żywo. Choć najlepiej widoczna była nad Bałtykiem, to jej górną część można było zobaczyć z miejscowości położonych nawet w południowej części województwa lubuskiego.

Zorza polarna widoczna z Polski

Lubuscy Łowcy Burz udostępnili na swoim profilu w mediach społecznościowych zapierające dech w piersiach zdjęcia zorzy polarnej. Oczywiście najpiękniejsze widoki zapewnione mieli mieszkańcy Wybrzeża. Świnoujście czy Międzyzdroje to miejsca, gdzie światła północy były widoczne w pełnej krasie.

Reklama

Ale tym razem zorza widoczna była również w niższych szerokościach geograficznych. Udostępnione zdjęcie przedstawiają widok z Mirostowic Dolnych koło Żar, czyli południowych obszarów województwa lubuskiego. Tu jednak obserwatorzy mogli podziwiać jej górną, czerwoną część.

W komentarzach, oprócz licznych głosów zachwytu, internauci udostępniali także swoje zdjęcia wykonane nie tylko z obszaru Polski, ale także z wyższych szerokości geograficznych, m.in. ze Szkocji, Szwecji czy Norwegii.

To kolejna zorza w ciągu ostatnich tygodni

Choć oczywiście na północy zorza polarna wygląda jeszcze bardziej magicznie, to niewątpliwie obserwacja z Polski jest dla wielu osób znacznie bardziej przystępna. To kolejna zorza w ciągu ostatnich kilku tygodni. Poprzednio była widoczna 15 stycznia. Wówczas w sieci pojawiły się zdjęcia z województwa pomorskiego.

Zima jest najlepszym okresem do oglądania zorzy polarnej, między innymi ze względu na długość nocy. Latem, gdy na północy jest dzień polarny, a w niższych szerokościach geograficznych występują białe noce, dostrzeżenie barwnych świateł na niebie jest niemal niemożliwe.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Zorza polarna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama