Reklama

Co zamiast Netflixa? 10 alternatywnych serwisów VOD z serialami i filmami

Co zamiast Netflixa? Pomimo, że jest to największa platforma streamingowa na świecie, jego konkurencja ciągle się rozwija. Netflix co prawda ma największą bazę filmów i seriali, lecz nie można powiedzieć, że jest idealny. Jakie VOD możemy wybrać w zamian? Lista alternatywnych serwisów streamingowych jest długa.

Netflix od lat zbiera rzeszę fanów. Głównie to ta platforma kojarzy się z hasłem "streaming". Mimo wszystko zamiast wzrostu liczby użytkowników, serwis zaczyna notować straty. W pierwszym kwartale 2022 roku odnotowano ich spadek o 200 tysięcy. Z jednej strony mówi się, że winą jest wojna na Ukrainie. Z drugiej zapowiadane zmiany we współdzieleniu konta i oferta, która nie każdemu odpowiada. Ale jest alternatywa. Obecnie na polskim rynku dostępnych jest kilka serwisów VOD. 

Reklama

Netflix: cena, jakie filmy i seriale. Czy warto kupić abonament?

Na sam początek wspomnijmy o VOD, od którego cały temat się zaczął. Netflix jest najpopularniejszym serwisem VOD na świecie. Oferuje najwięcej filmów oraz seriali w swojej bibliotece. Znajdziemy w niej tytuły każdego gatunku i z różnych krajów. Wśród nich amerykańskie hity, japońskie animacje, a nawet rodzime produkcje. Wśród nich znajdziemy takie popularne seriale jak:

 • Stranger Things,
 • The Crown,
 • Arcane,  
 • Narcos,
 • Wiedźmin,
 • Squid Game,
 • Grace i Frankie,
 • Orange is The New Black, 
 • House of Cards, 
 • Emily w Paryżu, 
 • Sex Education.

Netflix oferuje nam również interesujące filmy z różnych gatunków. Wśród nich znajdziemy:

Netflix udostępnia nam trzy różne plany abonamentowe, w zależności od naszych potrzeb. 

 • Plan Basic oferuje nam oglądanie tytułów wyłącznie na jednym urządzeniu jednocześnie w jakości 480p. Cena pakietu w tym roku została obniżona do kwoty 29 zł miesięcznie.
 • Plan Standard oferuje większy komfort oglądania. Otrzymujemy filmy i seriale w jakości 1080p. Dodatkowo możemy oglądać je już na dwóch urządzeniach jednocześnie. Cena pakietu pozostała bez zmian - 43 zł.
 • Plan Premium w porównaniu z poprzednimi usługami daje więcej... za więcej. Jakość 4K+HDR oraz dostęp na 4 urządzeniach jednocześnie kosztuje nas po zmianach cenniku aż 60 zł.

Ceny pakietu wciąż mogą ulec zmianie. Nie jest to jedynie prognoza. W niektórych krajach na świecie już teraz Netflix podniósł stawki, a zapowiadane są kolejne wzrosty abonamentu.

HBO Max: cena, jakie filmy i seriale. Czy warto kupić abonament?

HBO Max w Polsce funkcjonuje od marca 2022 roku. Od samego początku baza jest regularnie aktualizowana. Wśród nich możemy znaleźć hity prosto z kina:

HBO Max również kojarzy się z dawką dobrych, legendarnych i światowych seriali. Nie można więc nie wspomnieć o takich tytułach jak:

Abonament HBO Max nie jest podzielony na pakiety. Usługa oferuje oglądanie tytułów na 3 urządzeniach, tworzenie 5 profili i oglądania w trybie offline. Możemy również cieszyć się jakością 4K, HDR oraz Dolby Atmos. Wszystkie te udogodnienia kosztują 29,99 zł miesięcznie. Istnieje również opcja zakupu pakietu rocznego w kwocie 234,99 zł. Daje nam to 19,60 zł w skali miesiąca.

Amazon Prime Video: cena, jakie filmy oraz seriale. Czy warto kupić abonament?

Amazon Prime Video na początku swojej działalności w Polsce (2016 rok) nie szczycił się dużą ilością popularnych tytułów. Obecnie stał się źródłem interesujących filmów i seriali. Platforma może szczycić się sukcesem serialowym. Wśród nich można wymienić:

 • The Boys,
 • The Grand Tour,
 • Dr House,
 • Twin Peaks
 • Człowiek z wysokiego zamku
 • Star Trek Picard
 • Koło czasu
 • American Gods.

Amazon Prime Video pomimo wielu hucznych tytułów serialowych, gorzej wypada z filmami. Nie wszystkie osiągają światowe sukcesy, niektóre udostępniane są też na innych platformach. Nie zmienia to faktu, że natrafimy na niszowe interesujące kino dla każdego. Na liście znajdziemy:

Usługa Amazon Prime Video dostępna jest w darmowym okresie próbnym na okres 30 dni. Płatna baza filmów i seriali kosztuje 10,99 zł miesięcznie. Tanio? Taniej wychodzi usługa roczna, która wynosi zaledwie 49 zł. W tej kwocie otrzymujemy dostęp do tytułów w jakości 4K oraz obsługę HDR. Możemy również korzystać z usługi na 3 urządzeniach oraz z trybu offline.

Polsat Box Go: cena, jakie filmy oraz seriale. Czy warto kupić abonament?

Polsat Box Go jest subskrypcją wideo na żądanie rozwijaną przez Cyfrowy Polsat. Powstała w wyniku fuzji usługi Ipli oraz Cyfrowego Polsatu Go, które zakończyły działanie 1 września 2021 roku. Dostęp do usługi posiadają wszyscy abonenci Polsat Box. W serwisie znajdziemy popularne seriale Polsatu. Wśród nich:

Z filmów odnajdziemy w bibliotece:

Polsat Box Go jest usługą inną niż Polsat Go i nie powinno się ich mylić. Polsat Go jest darmową aplikacją oferującą dostęp do programów telewizyjnych oraz seriali Polsatu. Dostępne są one z dołączonymi reklamami. Polsat Box Go natomiast jest płatną subskrypcją wynoszącą 30 zł miesięcznie. Filmy pełnometrażowe otrzymamy w jakości 4K, natomiast reszta produkcji wyłącznie w HD lub FullHD.

Player: cena, jakie filmy i seriale. Czy warto kupić abonament?

Player jest platformą streamingową, której dostawcą jest TVN. Oferuje seriale ze swoich kanałów telewizyjnych (wliczając w to również TTV) oraz umożliwia połączenie w sobie pakietu HBO oraz Canal+. Korzystając z Playera możemy obejrzeć:

Player oferuje dostęp do polskich, jak również międzynarodowych produkcji kinowych. Wśród nich znajdziemy:

 • Focus, 
 • Teściowie,
 • Dom Gucci (dostępny w opcji "Film na życzenie").

Player oferuje kilka różnych pakietów. Najtańszy kosztuje 8 zł i oferuje wyłącznie tytuły Player Original, programów oraz seriali TVN. Minusem tej oferty jest posiadanie reklam w trakcie seansu. Oferta bez reklam, z trybem offline oraz jakością 4K kosztuje 18 zł miesięcznie lub 119 zł rocznie. Abonament z dostępem do kanałów telewizyjnych jest już kwotą rzędu 30 zł miesięcznie. Możemy dokupić również dodatkowo Player z dostępem do Canal+ za 45 zł miesięcznie oraz HBO za 25 zł miesięcznie.

Dodatkową usługą, którą oferuje Player, jest funkcja "Filmy na życzenie". Jest typową, cyfrową wypożyczalnią filmów, w której udostępniony zostaje nam tytuł na 48 godzin. Ceny filmów są różne i wynoszą 10-40 zł.

Canal+ Online: cena, jakie filmy i seriale. Czy warto kupić abonament?

Canal+ Online jest marką łączącą usługę VOD z telewizją internetową. Oferuje nam dostęp do wielu produkcji polskich oraz zagranicznych. Znajdziemy w jej bibliotece klasyki polskiego kina oraz telewizji. Obejrzymy na tej platformie:

Wśród zagranicznych hitów możemy wybrać:

Osoby posiadające abonament telewizji satelitarnej mogą korzystać z oferty Canal+ Online bez dodatkowych opłat. Wystarczy zarejestrować się na stronie Canal+. Dla wszystkich innych użytkowników dostęp kosztuje 45 zł miesięcznie lub w promocji 198 zł na pół roku. Możemy w abonamencie dodać również usługę Netflix, wtedy z pakietem Premium płacimy 82 zł miesięcznie. Oprócz tego za 55 zł możemy mieć Canal+ Online wraz z abonamentem HBO Max. Pakiet wszystkich trzech usług VOD to koszt 92 zł miesięcznie.

TVP VOD: cena, jakie filmy oraz seriale. Czy warto kupić abonament?

TVP VOD uznaje się za "największą w polskim Internecie bibliotekę telewizyjnych programów". Oferuje filmy i seriale emitowane na antenie Telewizji Polskiej. Wśród nich znajdziemy seriale takie jak:

Dostępne są również programy telewizyjne:

 • Familiada,
 • Szansa na sukces. 

Biblioteka obfituje również w filmy fabularne czy dokumentalne. Wśród nich wymienić można:

Dostęp do abonamentu jest darmowy dla osób, które posiadają zarejestrowany odbiornik radiowo-telewizyjny oraz opłacają abonament RTV. Oczywiście dostęp mają również ludzie zwolnieni z tej opłaty (np. emeryci). Reszta osób może skorzystać z serwisu płacąc 9,99 zł miesięcznie. Dodatkowo nowi abonenci otrzymają na start 14 dni za darmo.

Disney Plus: cena, jakie filmy i seriale. Czy warto kupić abonament?

Z racji tego, że Disney Plus zadebiutuje w Polsce już 14 czerwca 2022 roku, warto wspomnieć również o jego ofercie. Jest amerykańskim serwisem oferującym produkcję od studia Marvel i Star Wars. Nie powinno więc dziwić, że seriali znajdziemy takie tytuły jak:

Disney, Pixar, Marvel i Gwiezdne Wojny. Połączenie tych firm może skutkować również paletą fantastycznych pełnometrażowych filmów bez korzystania z VPN. Wśród nich możemy spodziewać się:

Cena abonamentu Disney Plus w naszym kraju wynosić będzie 28,99 zł miesięcznie. Oferta roczna wynosi 289,90 zł.

Viaplay: cena, jakie filmy i seriale. Czy warto kupić abonament?

Viaplay to jeden z największych producentów video w Skandynawii. W Polsce usługa rozpoczęła swoją działalność w sierpniu 2021 roku. Viaplay oferuje oglądanie piłkarskiej Ligi niemieckiej, Ligę Europy, NHL czy zawody w darcie. Dodatkowo pod koniec zeszłego roku przejęła ona udostępnianie transmisji KSW. 

Viaplay planuje udostępnić wkrótce transmisję:

 • piłkarskiej ligi angielskiej,
 • Formuły 1.

Oprócz oferty sportowej jest w niej także bogata liczba filmów i seriali. Wymienić wśród nich można:

W naszym kraju subskrypcja usługi Viaplay kosztuje 34 zł.

SkyShowtime: cena, jakie filmy oraz seriale. Czy warto kupić abonament?

Rok 2022 obfituje w udostępnianie usług VOD w Polsce. Wśród nich warto wspomnieć również o platformie SkyShowtime. Streaming oferuje produkcje stworzone przez Paramount+, Showtime, Sky oraz Peacock. Możemy się więc spodziewać, że w bibliotece będą takie seriale i filmy, jak:

Obecnie nie ma jeszcze informacji o przewidzianych opłatach za abonament w naszym kraju. Pozostaje czekać na oficjalne ogłoszenie od SkyShowtime.

Apple TV+: cena, jakie filmy i seriale. Czy warto kupić abonament?

Ostatnią propozycją z naszej listy jest Apple TV+ - usługa, która otrzymała niedawno dwie statuetki BAFTA w kategoriach technicznych. Ten serwis VOD jest przynależny do amerykańskiej firmy Apple. Globalny start platformy miał miejsce w listopadzie 2019 roku. Usługa ta oferuje mniej popularnych tytułów kinowych i telewizyjnych, lecz posiadają wiele gwiazd telewizyjnych i kinowych. 

Z Apple współpracuje chociażby Jennifer Aniston, Renee Zelwegger czy Tom Hanks. Nazwiska mówią same za siebie. Warto zapoznać się z tytułami:

Apple TV+ kosztuje miesięcznie 24,99 zł. W tej kwocie otrzymujemy również dostęp do Apple Music, Apple Arcade oraz 200GB chmury iCloud.

***

Czytaj także:

iPhone teraz w "zieleni". Możliwość wymiany na najnowszy iPhone co 2 lata w Plusie

Ile warte są wszystkie firmy Elona Muska? Obłędnie dużo!

Najmniejsza kawalerka w Warszawie. Nie spełnia nawet norm kojca dla psa

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy